HKMO ÖĞRENCİ BİRLİĞİ TOPLANTISI YAPILDI

 HKMO Öğrenci birliği toplantısı 26.02.2017 Pazar günü Ankara‘da Odamız Meslek İçi Sürekli Eğitim Merkezi‘nde, Öğrenci Birliği çalışmaları ve 16. Türkiye Harita Bilimsel ve Teknik Kurultayı gündem konularıyla gerçekleştirildi.

Toplantıda, Harita/Geomatik Mühendisliği bölümlerinin HKMO öğrenci temsilcileri başta olmak üzere, HKMO Yönetim Kurulu üyesi Mustafa Erdoğan, yönetim kurulu üyesi örgütlenme sekreteri Ali İPEK, 16. Bilimsel ve Teknik Kurultay yürütme kurulu üyeleri Hüseyin Arkan ve Kıvılcım Turgut, HKMO teknik işler şube müdürü Onur Sevencan ve Teknik Personel Ömer Alemdar yer aldılar. Örgütlenme sekreteri Ali İPEK tarafından Oda etkinlikleri, öğrenci birliğinin kurumsal yapısı ve çalışmaları, 16. Türkiye Harita Bilimsel ve Teknik Kurultayının içeriği ve öğrenci etkinlikleri, yeni dönemdeki öğrenci birliği yürütme kurulu ve görevleri ve kurultaya öğrenci üyelerin katılımı hakkında bilgilendirmeler yapıldı.

Öğrenci temsilcileri tarafından üniversitelerinde yürüttükleri çalışmalar ve etkinlikler, kurultaydan beklentiler, kurultayda yer alacak olan öğrenci etkinliklerine ve atölye çalışmalarına dair öneriler ve öğrenci gözüyle 15. kurultaydaki tecrübeler dile getirildi. 16. Kurultay‘ın öğrenci etkinliklerinden sorumlu yütürme kurulu üyesi Hüseyin Arkan tarafından sanatsal atölyelere dair öneriler, kendi öğrencilik yıllarındaki tecrübeler ve bundan sonraki kurultay öğrenci çalışmalarının Öğrenci Birliği Yürütme Kurulunun koordinasyonunda geniş bir katılımcılık anlayışıyla gerçekleşmesi gerektiği dile getirilerek toplantı tamamlandı.

 Toplantıya katılan tüm öğrenci temsilcilerine teşekkür ederiz. 

 

TMMOB
HARİTA VE KADASTRO MÜHENDİSLERİ ODASI
ŞUBAT 2017

Yukarı Çık