15 MAYIS 2018 TARİHİNDE KEPEZALTI SANTRAL KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJESİNE HKMO ANTALYA ŞUBE ÜYELERİMİZLE TEKNİK GEZİ DÜZENLEDİK

      15 MAYIS 2018 TARİHİNDE KEPEZALTI SANTRAL KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJESİNE HKMO ANTALYA ŞUBE ÜYELERİMİZLE TEKNİK GEZİ DÜZENLEDİK


      Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası Antalya Şubesi Yönetim Kurulumuz, Kentsel Dönüşüm ve Gayrimenkul Değerleme Komisyonumuz ve Üyelerimiz ile Türkiye`nin en büyük kentsel dönüşüm projesi olan santral mahallesinde yapılan çalışmaları görmek üzere 15 Mayıs Salı Günü saat 10.00 da Kepezaltı Santral Kentsel Dönüşüm Projesine Teknik Gezi düzenledik.

      Teknik Gezimizde, ABB Kentsel Dönüşüm Koordinasyon Merkezinde çalışan üyemiz Özkan Toros ve diğer yetkililerden ilk olarak Kepezaltı Santral Kentsel Dönüşüm Projesinin maket görünümü üzerinde genel bilgiler edindik. Ardından Baret ve Yeleklerimizi giyerek Şantiye Alanlarına gittik. İnşaatların son durumunu inceledik ve teknik altyapı çalışmaları hakkında bilgilendirildik. 3 etap olarak planlanan projede çalışmalar hızla devam etmekte olup, 70.000 nüfus öngörülen proje 1320 dönüm arsa alanı üzerinde, toplam 93 blok, zemin+11 katlı 19.000 adet konut, 7.000 adet ticari ünite barındırmaktadır. Bu büyük projede ayrıca dikkatimizi çeken bir durum ise  inşaat alanı içerisinde bulunan tüm bitki ve ağaçların bir bölüme toplanarak korunmasıydı.

      İnşaat Alanlarındaki teknik gezimizi tamamladıktan sonra Sur Yapı şantiyesinde öğlen yemeği yedik. En son servisle Kartal Tepesine gelerek hem Proje alanını hem de şehrin güzel görünüşünü izledik. Teknik Gezimizin sonunda bize genel proje hakkında bilgilendirmeler yapan yetkililere teşekkür edip proje alanından ayrıldık.

TEKNİK GEZİ PROGRAMI

10.00 : HKMO Şube Binası önünden Hareket.
10.15 : Proje Alanına Varış.
10.15 : Proje Tanıtım Ofisinde, Maket üzerinde Genel Proje üzerinde Bilgilendirme.
10.50 : Saha Ana Odak Noktalarının belirli alanların incelenmesi.
11.15 : Eski Ağaç ve Bitkiler Stok Alanının gezimi/incelenmesi.
11.45 : Orta kısımda bulunan 30 m.lik yolda Teknik Altyapı çalışmaları gezimi.
12.15 : Şantiyede Öğle Yemeği.
12.45 : Kartal Tepesinden Alanın Genel izlenmesi.
13.00 : Program Bitişi ve HKMO Şube Binasına dönüş.

 


Yukarı Çık