2019 ÇALIŞMA YAŞAMINDA HAKLARIMIZ YAYINLANDI

 "Çalışma Yaşamında Haklarımız" kitapçığı yayında!

     Üniversite hayatımızın bitmesi ile beraber birçok meslek disiplininde olduğu gibi biz Harita Mühendislerini de farklı koşullarda çalışma yaşamları beklemektedir. Bu koşullar kimi zaman bireysel hak ve özgürlüklerimizi ciddi çerçevelerle daraltmakta ve bizleri haksızlığa uğratmaktadır.

     Güvencesizlik problemi en başta gelen ve aslında birçok problemi doğuran bir yapıda karşımıza çıkmaktadır. İş güvencesi olmayan bireyler işyerlerinde düşük ücretler, fazla mesai, mobbing, sigorta prim bedellerinin gerçek ücretler üzerinden yatmaması gibi ciddi sıkıntılarla karşılaşmaktadır. Hayatımızın ciddi bir bölümünü çalışma yaşamı içinde geçirirken bu gibi sorunlar hayatımızın geri kalanında da büyük problemler uyandırmaktadır.

     Bu ve bunlar gibi sorunların aşılması için her şeyden önce bireysel haklarımızı iyi bilmemiz gerekmektedir. Bu kitapçık tam olarak bu noktadan yola çıkılarak üyelerimiz için Şubemiz tarafından hazırlanmıştır. İşyerinde karşılaştığınız problemler ve hak ihlalleri için Şubemiz avukatları ile sizlere hukuki destek sağlayabilir, bulunduğunuz ortamda daha güvenceli bir çalışma hayatına sahip olmanıza katkıda bulunabiliriz.
Unutmayın! Harita Mühendislerinin hakları var!

     "Çalışma Yaşamında Haklarımız" kitapçığını şubemizden de temin edebilirsiniz.Dosyalar

(2857 KB) (22.01.2019 16:01:36)

Yukarı Çık