500 YIL ÇABUK GEÇTİ!!

500 YIL ÇABUK GEÇTİ!!

Geçtiğimiz aylarda ve yıllarda da bu miktarda yağışla karşılaşan Ankara, yine bu doğal olayla başa çıkamadı. Her şiddetli yağmurda olduğu gibi yollarda yine sular birikti, yollar yine kapandı, metro istasyonlarının tavanları yine akıttı; ancak bu sefer bu durum metroların kullanıma kapanmasına yol açtı. Çeşitli yerlerde zemin çöktü, vatandaşlar yine mağdur oldu.

Belediyecilik anlayışının yıllardır fıskiyeler, şelaleler, dinozorlar, kapılardan vb. ibaret olduğu Ankara`da her doğal olay; felaket boyutuna gelmeye devam ediyor, altyapı yetersizliğini yüzümüze vuruyor. Bir önceki yağışın beş yüz yılda bir gerçekleşeceği tahmininde bulunulmuşken her doğal olayın felaket yaratması için beş yüz yıl geçmesi gerekmediği, maalesef bugün bir kez daha tecrübeyle sabitlenmiş oldu.

Ankara Büyükşehir Belediyesi; şehrin altyapısının yeterli düzeyde olmadığını, her boş, tarihi, yeşil alanı ranta açmakla belediyecilik faaliyetlerinin başarılı olmadığını kabul etmeli, Ankara şehri ve halkının gerçek ihtiyaçlarına eğilmesi gerektiğinin farkına varmalıdır.

TMMOB
Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası
Ankara Şubesi


Yukarı Çık