KATLEDİLİŞİNİN 2. YIL DÖNÜMÜNDE CEMİL CANDAŞ ANILDI

Ülkemizde demokrasi ve emek mücadelesinden, temiz toplumdan, rant çetelerine karşı korkusuzca mücadeleden yana olmuş meslektaşımız Cemil Candaş`ın, katledilişinin 2.yılında onu anmak ve karanlığa karşı aydınlık yarınlar için dayanışma içinde olduğumuzu bir kez daha seslendirmek adına 18 Temmuz 2018`de Şişli Belediyesi Nazım Hikmet Kültür Merkezinde bir araya geldik.

 

Yapılması istenen yağmaya, talana, çıkar odaklarına karşı, namuslularında namussuzlar kadar cesur olduğu göstermek, meslek ilkeleri, toplumcu mühendislik ve etik değerleri korumak, mesleği ve ülkesi için mücadele etmek adına yaşamını yitiren Cemil Candaş için Şişli Belediye Başkanlığı önünde toplanarak Şişli Nazım Hikmet Kültür Merkezine yürüyüşün ardından, anma töreni gerçekleştirilmiştir.

 

Anma Törenin de Odamız Genel Başkanı Orhan KASAP, Eğitim Sekreteri Dr.Taylan ÖCALAN, TMMOB Yüksek Onur Kurulu Üyesi Ali Fahri ÖZTEN, Şişli Belediye Başkanı Hayri İNÖNÜ ve CHP İstanbul İl Başkanı Canan KAFTANCIOĞLU ile Şişli Belediye Başkan Danışmanı Seyfi ERBAŞ ve de Cemil Candaş`ın abisi Nevzat CANDAŞ birer konuşma yaptılar. (HKMO Genel Başkanı Orhan Kasap‘ın anma töreni konuşma metnine aşağıdaki ekten ulaşabilirsiniz.)

 

Biz meslektaşların, Harita ve Kadastro Mühendisleri, sevenlerin, dostların

 

"Doğru ölçüyü korumak" adına verdiğin mücadele ve değerler ile çiziyoruz "Yol Haritamızı"

 

Cemil Candaş.

 

Işıklar içinde uyu

 

TMMOB
HARİTA VE KADASTRO MÜHENDİSLERİ ODASI
TEMMUZ 2018 


Dosyalar

HKMO Genel Başkanı Orhan Kasap`ın Anma Töreni Konuşma Metni (45 KB) (19.07.2018 16:09:26)

Yukarı Çık