KAMU KURUM VE KURULUŞLARI İLE MESLEKİ KONULARDA ÇEŞİTLİ TEMASLARDA BULUNULDU

Odamızca 12-13-14 Eylül 2018 tarihlerinde farklı kamu kurum ve kuruluşları ziyaret edilerek mesleki gündeme ilişkin konular ve politikalar hakkında çeşitli görüşmeler gerçekleştirilmiştir. 

 

Bu kapsamda yapılan ziyaretlerde; Harita Genel Müdürü Sayın Tuğgeneral Dr. Osman ALP, Tarım Reformu Genel Müdürlüğü-Tarım Arazileri Değerlendirme Dairesi Başkanı Sayın Abdulkadir KARAKUŞ, Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü-Arazi Toplulaştırma ve Tarla İçi Geliştirme Hizmetleri Dairesi Başkanı Sayın Hasan ELER, Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü-Bilgi Teknolojileri Dairesi Başkanı Sayın Sedat BAKICI, Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü-Emlak ve Kamulaştırma Dairesi Başkanı Sayın Ali Rıza CEYLAN ile görüşülmüş ve çeşitli istişarelerde bulunulmuştur. 

 

Görüşmelerde; kamu kurum ve kuruluşlarında gerçekleştirilen yeniden yapılanma süreçleri, mesleki mevzuat, yeni yasal gelişmeler, birlikte çalışabilirlik ve işbirliği, kamuda harita mühendisi kadrolarının açılması ve istihdamı, harita/geomatik mühendisliği eğitim-öğretim süreci, yeni açılan bölümler ve artan kontenjanlar, görevlerine yeni atanan idarecilerin tebrik edilmesi vb. hususlar ele alınarak verimli ve etkileşimli paylaşımlarda bulunulmuştur. 

 

Görüşmelerde bizleri ağırladıkları için tüm bürokratlarımıza teşekkürlerimizi sunuyor, önümüzdeki günlerde farklı kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileriyle benzer konularda temaslarımızı sürdüreceğimizi bilgilerinize sunuyoruz.

 

TMMOB
Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası
Eylül 2018

Yukarı Çık