İTÜ GEOMATİK MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜ TANIŞMA ÇAYI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Harita/Geomatik Mühendisliği Bölümü Öğrencileri arasındaki iletişimi sağlamak, Harita ve Kadastro Mühendisleri Odasını tanıtmak ve Odamızın ve Öğrenci Komisyonumuzun çalışmalarını bölüm öğrencileri ile paylaşmak amacıyla her yıl Şubemiz Öğrenci Komisyonu tarafından Üniversitelerde düzenlenen tanışma çayları çerçevesinde, 26 Eylül 2018 Çarşamba günü İTÜ İnşaat Fakültesi Konferans Salonunda tanışma çayı düzenlendi.

Şubemizin, Harita/Geomatik Mühendisliği Bölümü Öğrencileri arasındaki iletişimi sağlamak, Harita ve Kadastro Mühendisleri Odasını tanıtmak, Odamızın ve Öğrenci Komisyonumuzun çalışmalarını bölüm öğrencileri ile paylaşmak amacıyla İstanbul`da eğitim veren Harita/Geomatik Mühendisliği bölümleri ile birlikte düzenlediği geleneksel tanışma çayları çerçevesinde, 26 Eylül 2018 tarihinde İTÜ İnşaat Fakültesi Konferans Salonunda İTÜ Geomatik Mühendisliği Bölümü tanışma çayı düzenlendi.

Şube Yönetim Kurulu Başkanımız Alişan Çalcalı, Şube Yönetim Kurulumuz Yazman Üyesi Yaşar Belen, İTÜ Geomatik Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof.Dr. Mustafa Yanalak, Bölüm öğretim üyeleri ve Bölüm öğrencilerinin katıldığı, Bölüm öğrencisi Kübra Bıyık`ın açılış konuşması ve sunuculuğunu yaptığı tanışma çayında, Prof.Dr. Mustafa Yanalak,  JFK Danışman hocası Prof. Dr. Rahmi Nurhan Çelik, Şube Başkanımız Alişan Çalcalı, İTÜ JFK Başkanı Revnak Sayın ve Şubemiz öğrenci temsilcisi Hakan Çavuş birer konuşma yaptı.

 Bölüm Başkanı Prof. Dr. Mustafa Yanalak yaptığı konuşmada, bölüme yeni gelen öğrencilere bölüm hakkında bilgilendirmede bulunurken, JFK Danışman hocası Prof. Dr. Rahmi Nurhan Çelik JFK`nın tarihi ve çalışmaları hakkında bilgi verdi. Bölüm öğretim üyelerinin ve araştırma görevlilerinin kendilerini tanıttıkları ve yeni döneme ilişkin temennilerini sundukları kısa konuşmaların ardından Şube başkanımız Alişan Çalcalı TMMOB ve HKMO`nun gerekliliği ve çalışmaları, İTÜ JFK Başkanı Revnak Sayın kulüp faaliyetleri konusunda bir bilgilendirmede bulundu.

Son olarak Şubemiz öğrenci temsilcilerinden olan İstanbul Teknik Üniversitesi Geomatik Mühendisliği Bölümü Öğrencisi Hakan Çavuş,  TMMOB ve HKMO`nun çalışma anlayışı, HKMO Öğrenci Üyeliği, HKMO tarafından düzenlenen Yaz Eğitim Kampları, Genç Haritacılar Günleri ve Şube Öğrenci Komisyonumuzca gerçekleştirilen İstanbul Haritacıları Sosyal Çalıştayı, teknik geziler, piknikler gibi dönem içerisinde gerçekleştirilen etkinlik ve çalışmalar ile ilgili çeşitli bilgilendirmelerin bulunduğu bir sunum gerçekleştirdi.

Tanışma toplantısı, açılış konuşmalarının ve sunumların ardından Şubemizce sunulan çeşitli ikramların yer aldığı çayla son buldu. Oda-Öğretim Görevlisi-Öğrenci ilişkilerinin geliştirilmesinde önemli bir araç olduğuna inandığımız tanışma çayımızın düzenlenmesinde emeği geçen tüm öğrenci arkadaşlarımıza ve bölüm başkanlığına, katılım sağlayan öğrenci ve öğretim üyelerine teşekkür eder, Oda-Bölüm ve Öğrenci ilişkilerinin pekiştirilmesi ve geleceğe taşınmasında önemli rolü olan bu tür etkinliklerin ilerleyen dönemlerde de sürdürülmesini dileriz.


Yukarı Çık