HKMO TRABZON ŞUBEMİZDE ÜYELERİMİZLE VE ÖĞRENCİLERLE BULUŞTUK

Oda Yönetim Kurulu olarak, 05-06 Ekim 2018 tarihlerinde, KTÜ Harita Mühendisliği Bölümünde öğrenim gören öğrencilerimizle, Trabzon Şubemize bağlı serbest çalışan üyelerimizle bir araya geldik ve HKMO Trabzon Şubemizin Yönetim Kuruluyla ortak Yönetim Kurulu Toplantısı gerçekleştirdik. 

 

KTÜ Harita Mühendisliği Bölüm Başkanlığı Ziyareti

5 Ekim Cuma günü Karadeniz Teknik Üniversitesi Harita Mühendisliği Bölümü Başkanı Sayın Prof. Dr. Fevzi Karslı; Oda ve Şube Yönetim Kurulu üyelerimizin katılımıyla makamında ziyaret edildi. Oda-üniversite iş birliği, eğitim sorunları, yeni açılan bölümler ve plansız artan kontenjanlara dair sohbet ve değerlendirmelerde bulunuldu.

 

KTÜ Harita Mühendisliği Tanışma Çayı Etkinliği 

5 Ekim Cuma günü Karadeniz Teknik Üniversitesi Harita Mühendisliği Bölümünde, Şubemiz ve üniversite iş birliğiyle, Oda Genel Merkez Yönetim Kurulu üyeleri, Şube Yönetim Kurulu üyeleri, bölüm akademisyenleri ve öğrencilerin katılımıyla bir tanışma çayı ve toplantısı gerçekleştirildi.

Prof. Dr. Erdoğan Özbenli Amfisinde gerçekleşen etkinlik; saygı duruşu ve İstiklal Marşı`nın ardından Bölüm Başkanı Prof. Dr. Fevzi Karslı`nın açılış konuşmasıyla başladı. Akabinde Mühendislik Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Hüsniye Ebru Çolak, HKMO Trabzon Şube Başkanı Adem Abdioğlu, HKMO Onur Kurulu Üyesi Mustafa Yıldız ve HKMO Genel Başkanı Orhan Kasap`ın konuşmalarıyla devam etti.  Konuşmalarda özetle; üniversite-Oda iş birliği, mezuniyet sonrası yaşanan sorunlar ve öğrencilere tavsiyeler, Odamızın yapısı ve etkinliklerine dair bilgiler verildi. Etkinlik, amfideki konuşmalardan sonra, ikramlar eşliğinde Tanışma Çayı`yla bölüm fuaye alanında devam etti.

 

Trabzon Şubemize Bağlı Serbest Çalışan Üyelerimizle Toplantı

5 Ekim Cuma akşamı Trabzon Şubemizde Yönetim Kurulu olarak serbest çalışan (SHKMMB) üyelerimizle bir araya geldik. Şube Başkanı Adem Abdioğlu`nun kısa bir açılış konuşmasının ardından, Odamız Onur Kurulu üyesi Mustafa Yıldız ve Yönetim Kurulu üyemiz Okan Özege; Oda sözleşmeleri, birim fiyatlar ve serbest çalışan meslektaşlarımızın karşılaştığı teknik ve hukuki sorunlara dair soruları cevaplayarak diğer illerdeki tecrübelerini aktardılar. 

 

Trabzon Şubemizde Üyelerle ve Öğrencilerle Söyleşi

6 Ekim Cumartesi günü, saat 14.00`de Prof. Dr. Fevzi Karslı`nın harita mühendisliğinin geleceğine ve mevcut eğitim olanaklarına dair hazırladığı bir sunum eşliğinde, bölüm öğrencilerinin ve üyelerimizin katılımıyla bir söyleşi gerçekleştirildi. Mesleğimizi gelecekte bekleyen fırsatlar ve tehditler, yeni açılan bölümler, plansız artırılan kontenjanlar, önümüzdeki yıllarda harita mühendislerinden ülke ve toplum olarak beklentiler ile Odamızın yürüttüğü ve planladığı çalışmalar üzerine gerçekleştirilen söyleşi, soru-cevap şeklinde forum olarak devam etti. 

 

Trabzon Şube Yönetim Kurulu ile Ortak Yönetim Kurulu Toplantısı

46. Dönem başında başlattığımız şubelerimizle ortak gündemli yönetim kurulu toplantılarına Trabzon Şubemizle devam ettik. Genel Merkez Yönetim Kurulu toplantı gündeminin Şube Yönetim Kuruluyla birlikte ele alınması sonrası Şube gündemi, Şube özelinde yaşanan sorunlar ve Şube etkinliklerine dair görüş ve öneriler ele alındı. 

2 gün boyunca süren etkinlik ve çalışmaları organize eden HKMO Trabzon Şube Yönetim Kurulu üyelerimize, katkı ve katılım sağlayan tüm üyelerimize ve öğrencilerimize teşekkürlerimizi sunuyoruz.

 

TMMOB
HARİTA VE KADASTRO MÜHENDİSLERİ ODASI
EKİM 2018

Yukarı Çık