YER RADARI TEKNOLOJİSİ VE UYGULAMA ALANLARI PANELİ DÜZENLENDİ.

13 Ekim 2018 tarihinde TMMOB Makina Mühendisleri Odası Toplantı Salonunda Profç Dr. Fusun Balık Şanlı ve Dr. Celalettin Uçar tarafından Harita Mühendisliğinde Yer Radarı Teknolojisi ve Uygulama Alanlarının anlatıldığı Panel Etkinliği düzenlendi.

Harita Mühendisliğinde değişik teknolojilerin kullanımı ve uygulamalarına yönelik meslektaşlarımızı bilgilendirmek ve son dönem alanımıza yönelik teknolojik gelişmeleri tanıtmak amacı ile düzenlenen etkinlikler çerçevesinde YTÜ Harita Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Fusun Balık Şanlı ve meslektaşımız Dr. Celalettin Uçar, daha çok Jeofizik ve Jeoloji alanında kullanılan Yer Radarı Teknolojisi konusunda alanımıza yönelik hazırlanan ilk doktora tezi ve Jiroskopik Jeoradar patent çalışması hakkında meslek alanımızda nasıl kullanılabileceğine yönelik bir sunum gerçekleştirdi.

Oldukça verimli geçtiğine inandığımız etkinlikte bilgi ve birikimlerini üyelerimiz ile paylaşan YTÜ Harita Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Fusun Balık Şanlı ve meslektaşımız Dr. Celalettin Uçar`a, etkinlik mekanını bizlere sunan TMMOB Makina Mühendisleri Odası İstanbul Şube Yönetim Kurulu ve çalışanlarına, etkinliğimize katılan değerli üyelerimize ve öğrencilerimize teşekkür ederiz.


Yukarı Çık