MESLEKTAŞIMIZ VE ÜYEMİZ OLAN MİLLETVEKİLLERİ TBMM’DE ZİYARET EDİLDİ

Harita Mühendisi ve aynı zamanda Odamız üyeleri olan TBMM 27. Dönem Milletvekillerinden Cumhuriyet Halk Partisi Kastamonu Milletvekili Sayın Hasan Baltacı  ve Adalet ve Kalkınma Partisi Kocaeli Milletvekili Sayın İlyas Şeker`i Türkiye Büyük Millet Meclisindeki makamlarında ziyaret ederek meslek ve ülke gündemine dair görüş alışverişinde bulunduk.

 

Göreve gelen vekillerimizin tebrik edildiği görüşmede, mesleğimizin sorunları, birlikte yürütülecek çalışmalar, mesleğimizle ilgili planlanan yasa değişiklikleri, harita/geomatik mühendisliği eğitim-öğretim süreci, üniversitelerde plansız artırılan harita/geomatik mühendisliği kontenjanları, yeni açılan düşük nitelikteki bölümler, SHKMMB - LİHKAB sorunları gibi konular ele alınarak sorunlara yönelik ortak çalışmalar yürütülmesi ve işbirliği yapılması kararlaştırıldı.

 

Görüşmelerde bizleri ağırlayan sayın meslektaş milletvekillerimize teşekkürlerimizi sunuyor, önümüzdeki günlerde meslek alanlarımızın korunması ve mesleğin sorunlarının çözümü noktasında kendileriyle sık sık bir araya geleceğimizi üyelerimizin bilgilerine sunuyoruz.

 

TMMOB
Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası
Ekim 2018

 


Yukarı Çık