CUMHURİYET BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN

"Geleceğe güçlü biçimde ulaşabilmek, Cumhuriyetimizi korumak ve yaşatmakla olanaklıdır." M. Kemal

 

Emperyalizme karşı zaferle sonuçlanan mücadele sonrasında ilan edilen ve ülkenin kaderini değiştiren Cumhuriyetin 95. yılındayız.

 

Cumhuriyet; sadece bir yönetim biçimi değildir. Bağımsızlık mücadelesi veren, bunu başaran ve geçmişten bugüne taşınan ortak bir miras; her zaman eşitliği, başka yaşam biçimlerine saygı duymayı savunan bir yaşam biçimi; geleceğe uzanan yolda aklın ve bilimin ışığında yürümeyi savunan bir idealizm; hukukun ve adaletin güvenini sağlamlaştıran bir yapı taşı; temel hak ve özgürlüklerin savunucusu; laik ve demokratik bir toplumun vazgeçilmez bir değeridir. 

 

Dünden gelen mirası koruyabilmek ve yarına daha güçlü bir şekilde taşıyabilmek için; Cumhuriyete ve Cumhuriyetin kazandırdığı tüm değerlere sahip çıkılması gerektiği ortadadır. Her ne kadar Cumhuriyet kazanımları sekteye uğratılmaya çalışılsa da Cumhuriyet, her daim kendini geliştirerek var olmaya devam edecektir. 

 

Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası olarak yüzüncü yılına yaklaştığımız Cumhuriyet Bayramı`mızın nice yüzyıllarca kutlanması için ve korunması için her zaman mücadele içerisinde olacağımızı, her şart ve koşulda Cumhuriyete ve değerlerine sahip çıkacağımızı bir kez daha hatırlatarak tüm halkımızın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı`nı kutlarız. 

 

TMMOB
Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası
Ekim 2018

Yukarı Çık