ÖLÜMÜNÜN 80. YILINDA ATATÜRK’Ü SEVGİ, SAYGI VE MİNNETLE ANIYORUZ

“Beni görmek demek mutlaka yüzümü görmek demek değildir. Benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız bu kafidir.” Mustafa Kemal ATATÜRK

 

 

Özgürlük ve bağımsızlığı karakter haline getirebildiysek, aklın ve bilimin ışığında dünü yarına taşıyabiliyorsak, laik, demokratik, temel hak ve hürriyetlere dayalı hukuk devleti normlarını yaşatabiliyorsak, yurtta ve dünyada barışı temel ilkelerimizden biri olarak görebiliyorsak, savaştan çıkan bir ülkeyi çağdaş bir topluma evirebildiysek, kadın haklarını hayata geçirebildiysek, en yoksul ailelerden çıkıp, seçme ve seçilme hakkı ile bu ülkeyi yönetenlerden olduysak, çocuklara umut, gençlere gelecek vaat edebildiysek Mustafa Kemal ATATÜRK`ün öncülüğünde başlatılan devrimci ruhun etkisiyledir. 

 

Bugün ne yazık ki pek çok konuda Mustafa Kemal ATATÜRK`ün bize açtığı devrimci yoldan döndürülmeye çalışılsak da biliyoruz ki Mustafa Kemal ATATÜRK`ün değerleri ve Türkiye Cumhuriyeti her zaman var olmaya devam edecektir. 

 

Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası olarak ölümünün 80. yıl dönümünde Atamızı bir kez daha sevgi, saygı ve minnetle anıyor, fikirlerine ve mirasına sahip çıkacağımızı bir kez daha hatırlatıyoruz ve tüm üyelerimizle 10 Kasım`da Anıtkabir`de buluşmayı ümit ediyoruz.

 

TMMOB
Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası
Kasım 2018

Yukarı Çık