HKMO PERSONEL EĞİTİM TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası Genel Merkez, Şubeler ve Merkeze Bağlı Temsilciliklerde çalışan personellerimiz ile 27-28 Ekim tarihlerinde bir araya gelerek Personel Eğitim Toplantısı gerçekleştirdik.

 

II. Başkanımız Ayhan Erdoğan, Genel Sekreterimiz Ali İpek, Genel Saymanımız Yeliz Karaarslan, Örgütlenme Sekreterimiz Murat Türüdü ve Yönetim Kurulu Üyemiz Okan Özege`nin de katıldığı eğitim toplantısı; bilgilendirme ve tanışma ile başladı. 

 

Genel Merkez İdari İşler Şube Müdürü Ezgi Ciyer`in İdari İşler Sunumu ile devam eden toplantıda idari işler ile ilgili genel bilgilendirmelerin ardından idari işlemlerin, kayıt ve tescil işlemlerinin işleyişi üzerinde duruldu. Bilgi İşlem Veri Yöneticisi Özgür Kurtoğlu`nun Bilgi İşlem Sunumu`nun ardından Genel Merkez, Şubeler ve Merkeze Bağlı Temsilciliklerde uygulanmaya başlanacak ve evrak takibinin hızlanmasını, üyelerimize daha hızlı yanıt verilmesini sağlayacak Elektronik Belge Yönetim Sistemi`nin (M-Files) tanıtımı yapıldı. Soru-cevap bölümleri ile personellerin idari işler ve bilgi işleme dair sorunları yanıtlandı.

 

İlk gün eğitimi, öğle arasının ardından eğitimci Sibel Özpulat`ın İletişim Farkındalığı Eğitimi`nin ilk bölümü ile devam etti. İletişimin öneminin, daha etkili iletişimin unsurlarının anlatıldığı eğitimde, iletişimde farkındalığı arttırmak ve grup içi iletişimi kuvvetlendirmek amacıyla çeşitli pratikler de gerçekleştirildi. 

 

İkinci gün eğitimi; Mali İşler Görevlisi Nurcan Güneş ve Odamız Mali Müşaviri Özge Özer Temel`in Mali İşler Sunumu ile başladı. Muhasebe evraklarının takibi, düzenlenmesi konularının anlatıldığı sunum, soru-cevap kısmı ile devam etti. 

 

Öğle arasının ardından İletişim Farkındalığı Eğitimi`nin ikinci bölümü ile devam eden eğitim sonrasında, eğitimci Sibel Özpulat tarafından tüm katılımcılara "İletişim Farkındalığı Başarı Sertifikası" verildi. 

 

Eğitimlerin ardından gerçekleştirilen Personel Forumu ile personellerimiz görüş, öneri ve taleplerini dile getirdiler. Önümüzdeki süreçte personellerimiz arasındaki iletişimin güçlenmesi ile daha verimli bir çalışma ortamının oluşturulması, üyelerimizin taleplerinin daha hızlı karşılanması eğitim toplantısının amaçları arasında yer almaktaydı. Bu anlamda verimli geçtiğini düşündüğümüz bu toplantıya katılan tüm personelimize, yaptıkları sunumlar ile bizi bilgilendiren katılımcılarımıza bir kez daha teşekkür ediyoruz. 

 

TMMOB
Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası
Kasım 2018

 


Yukarı Çık