TBMM 27. DÖNEM MİLLETVEKİLİ OLAN MESLEKTAŞLARIMIZLA BİR ARAYA GELDİK

HKMO Yönetim Kurulu olarak, geçtiğimiz ay gerçekleştirdiğimiz görüşmeleri TBMM 27. Dönem milletvekili olan diğer meslektaşlarımızla bir araya gelerek sürdürdük. 

 

Geçtiğimiz günlerde, TBMM 27. Dönem Milletvekilliği görevinde bulunan ve meslektaşlarımız olan Adalet ve Kalkınma Partisi Kırklareli Milletvekili Sayın Selahattin Minsolmaz, İstanbul Milletvekili Sayın Osman Boyraz ve Yalova Milletvekili Sayın Meliha Akyol ile TBMM‘deki makamlarında; Kocaeli Milletvekili Sayın İlyas Şeker ile de Odamızı ziyareti vesilesiyle Odamızda bir araya gelerek, meslek ve ülke gündemine dair görüşmelerde bulunduk.

 

27. Dönemde göreve gelen meslektaşlarımızın tebrik edildiği görüşmelerde, mesleğimizin sorunları ve birlikte yürütülecek çalışmalar,  harita/geomatik mühendisliği eğitim-öğretim süreci, üniversitelerde plansız artırılan harita/geomatik mühendisliği kontenjanları, yeni açılan düşük nitelikteki bölümler, SHKMMB-LİHKAB sorunları gibi konular ele alınarak mesleğimizin sorunlarına ve mevzuat değişikliklerine yönelik birlikte çalışmalar yürütülmesi kararlaştırıldı.

 

Görüşmelerde bizleri ağırlayan ve Odamızı ziyaret eden sayın meslektaş milletvekillerimize teşekkürlerimizi sunuyor, önümüzdeki günlerde meslek alanlarımızın korunması ve mesleğimizin sorunlarının çözümü noktasında kendileriyle yine bir araya geleceğimizi üyelerimizin bilgilerine sunuyoruz.

 
TMMOB
Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası
Kasım 2018

 


Yukarı Çık