HARİTA VE GEOMATİK MÜHENDİSLİĞİ ÖĞRENCİLERİ ŞUBEMİZİN ORGANİZE ETTİĞİ KAHVALTIDA BİRARAYA GELDİ.

Şube Yönetim Kurulumuz ve Şube Öğrenci Komisyonumuz tarafından organize edilen, “ Rakip değil, Arkadaş ve Meslektaşız” temalı öğrenci kahvaltısı yoğun bir katılım ile 1 Aralık 2018 tarihinde Şişli Apollo Cafe’de gerçekleştirildi.

Şube Yönetim Kurulumuz ve Şube Öğrenci Komisyonumuz tarafından organize edilen, " Rakip değil, Arkadaş ve Meslektaşız" temalı öğrenci kahvaltısı yoğun bir katılım ile 1 Aralık 2018 tarihinde Şişli Apollo Cafe`de gerçekleştirildi.

Kahvaltıya, İstanbul`da eğitim veren Üniversitelerin Harita ve Geomatik Mühendisliği Bölümü öğrencileri, öğrenci temsilcilerimiz, Şubemiz Yönetim Kurulu üyeleri, Genel Merkez Yönetim Kurulu üyesi Dr. Taylan Öcalan, Genel Merkez Yönetim Kurulu yedek üyesi ve CLGE (Avrupa Harita Mühendisleri Konseyi) Yönetim Kurulu FIG Genç Haritacılar Avrupa temsilcisi Ferah Pırlanta Köksal, Ücretli Çalışan ve İşsiz Meslektaşlar Komisyonu üyeleri, Çanakkale öğrenci temsilcisi İlayda Uzel ve Kocaeli öğrenci temsilcisi Jehat Öncü katılım sağladı.

Kahvaltının açılış konuşmasını yapan Şube 2. Başkanımız Hasan Yalçın Arıpınar, Şube Yönetim Kurulu olarak meslektaş adayları olan öğrenciler ile bir arada bulunmaktan mutluluk duyduklarını, Odamızın tüm meslektaşların bir arada bulunabileceği ve kendilerini rahatlıkla ifade edebilecekleri bir yapı olduğunu, Şube çalışmalarının üyeler ve öğrenci üyeler ile bir bütün olduğunu, çalışma ve etkinlikleri birlikte yapmaktan ve Şube çalışmalarını birlikte geliştirmek ve ilerletmekten mutluluk duyacaklarını belirterek, kahvaltıya katılım sağlayan tüm öğrenci ve katılımcılara Şube Yönetim Kurulu adına teşekkürlerini iletti.

Hasan Yalçın Arıpınar`ın ardından söz alan Genel Merkez Yönetim Kurulu üyemiz Dr. Taylan Öcalan ise, Odamızın kuruluşu ve örgütlülük yapısından bahsederek, bugün meslektaş adayı ve yarın meslektaş olarak bir arada bulunacağımız meslek örgütümüz olan Odamızın önemine vurgu yaparak çalışma ve etkinliklerine değindi.

Taylan Öcalan`ın ardından söz alan öğrenci temsilcilerimizden Hakan Çavuş, Odamızın ve öğrenci Komisyonunun öğrenciler için ne ifade ettiğini ve öğrenci üye çalışmalarını aktaran bir konuşma yaptı.

Ardından Çanakkale Öğrenci temsilcisi İlayda Uzel ve Kocaeli öğrenci temsilcisi Jehat Öncü yaptıkları konuşmalarda, Odamız öğrenci komisyonu çalışmalarının hem Mühendislik Eğitim sisteminde yaşanan aksaklıklara müdahil olmak hem de Harita/Geomatik Mühendisliği eğitimi alan öğrencilerin mesleki, sosyal, kültürel anlamda bir araya gelmek için olanaklar yarattığına değinerek, kendi üniversitelerinde ki öğrenci komisyonu çalışmaları hakkında bilgilendirmede bulundular.

Genel Merkez Yönetim Kurulu yedek üyesi ve CLGE (Avrupa Harita Mühendisleri Konseyi) Yönetim Kurulu FIG Genç Haritacılar Avrupa temsilcisi Ferah Pırlanta Köksal FIG çalışmaları hakkında, Ücretli Çalışan ve İşsiz Meslektaşlar Komisyonu üyesi Simge Topcu ise hem komisyon çalışmaları hem de İstanbul Haritacıları Sosyal Çalıştayı hakkında bilgilendirmede bulundu.

Kahvaltımız, tanışma, sohbet ve öğrencilerin görüş ve önerilerini ilettikleri serbest kürsü ile devam etti. Yoğun bir öğrenci katılımının olduğu kahvaltımıza katılan tüm Harita/Geomatik Mühendisliği öğrencilerine, Genel Merkez Yönetim Kurulu üyesi Dr. Taylan Öcalan`a, Genel Merkez Yönetim Kurulu yedek üyesi ve CLGE (Avrupa Harita Mühendisleri Konseyi) Yönetim Kurulu FIG Genç Haritacılar Avrupa temsilcisi Ferah Pırlanta Köksal`a, Ücretli Çalışan ve İşsiz Meslektaşlar Komisyonu üyelerine, Çanakkale öğrenci temsilcisi İlayda Uzel ve Kocaeli öğrenci temsilcisi Jehat Öncü`ye teşekkür eder, katılımcı ve üretken bir öğrenci üye çalışması için tüm Harita/ Geomatik Mühendisliği öğrencilerini Odamız öğrenci üyesi olmaya ve Şubemiz Öğrenci üye çalışmalarına katılmaya davet ederiz.


Yukarı Çık