MESLEKTE 50. YIL HİZMET VE ONUR PLAKET TÖRENİ YAPILDI

Odamızca 2002 yılından bu yana her yıl düzenlenen "Meslekte 50. Yıl Hizmet Plaketleri" töreni; bu yıl 1968 yılı mezunu üyelerimiz ve eşleri, Odamızın önceki dönemlerinin Genel Başkanları, Genel Merkez, Şube ve Merkeze Bağlı Temsilciliklerimizin Yönetim Kurulu Üyeleri, Odamız TMMOB Temsilcileri, Odamız Denetleme ve Onur Kurulu Üyeleri, kamu kurum ve kuruluşları yöneticileri ve davetli meslektaşlarımızın katılımlarıyla 15 Aralık`ta, Ankara`da düzenlendi.

 

Tapu ve Kadastro Genel Müdürü Sayın Mehmet Zeki Adlı, Genel Müdür Yardımcısı Sayın Adil Hakan Ayber, Harita Genel Müdürü Tuğgenaral Sayın Dr. Osman Alp, CBS Genel Müdür Yardımcısı Sayın Dr. Hüseyin Bayraktar, Hacettepe Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sayın Candan Gökçeoğlu, CHP Kastamonu Milletvekili Sayın Hasan Baltacı, Türk Standartları Enstitüsü Başkan Yardımcısı Sayın Uğur Büyükhatipoğlu başta olmak üzere birçok kamu kurumu yöneticileri ve daire başkanlarının da katılarak onurlandırdığı gecenin açılış konuşmasını Oda Genel Başkanımız Sayın Orhan Kasap yaptı. 1968 yılı mezunu üyelerimizden Hüseyin Demirtaş, Prof. Dr. Ayhan Alkış, Sami Fidan, Murat Mildan, İzzet Durukan, Fevzi Elçi, Tayyar Erdal, Tuna Aratoğlu, Hüseyin Oktay, Prof. Dr. Şerif Hekimoğlu, Prof. Dr. Ömer Aydın, Necip İmga, Memduh Ülgen ve Ahmet Emin Yalın bizzat katılarak "Meslekte 50. Yıl Hizmet Plaketleri"ni aldılar.

 

Meslektaşlarımız Sayın Hüseyin Ülkü‘ye ve Sayın Halil Kaynarca‘ya mesleğimize ve Odamıza vermiş oldukları özverili hizmet ve emeklerinden dolayı Oda Yönetim Kurulu kararıyla "Onur Plaketi" verildi.

 

Sayın Hüseyin Ülkü ve Sayın Halil Kaynarca‘nın yaşamından kesitlerin yer aldığı kısa bir video gösterimi sunuldu. Sayın Hüseyin Ülkü‘ye "Onur Plaketi"ni Oda Genel Saymanımız Sayın Yeliz Karaarslan, Sayın Halil Kaynarca‘ya "Onur Plaketi"ni Oda Genel Başkanımız Sayın Orhan Kasap takdim ettiler.

 

Meslekte 50. yılını dolduran meslektaşlarımızın özgeçmişlerini içeren bir kitapçığın dağıtıldığı gecede, meslektaşlarımız uzun süredir göremedikleri arkadaşlarıyla bir araya gelmenin verdiği mutluluk ve heyecanla 50. yıl pastasını kestiler.

 

Etkinliğimizde plaket alan tüm meslektaşlarımıza mesleğimize verdikleri hizmetleri için teşekkür ederken sağlıklı ve uzun ömürler diliyor; ayrıca etkinliğimize katılan tüm davetlilerimize teşekkür ediyoruz.

 

 


TMMOB
HARİTA VE KADASTRO MÜHENDİSLERİ ODASI
ARALIK 2018


Yukarı Çık