“KRİZİN BEDELİNİ ÖDEMEYECEĞİZ!” MİTİNGİ

TMMOB, DİSK, KESK ve TTB olarak “Krizin Bedelini Ödemeyeceğiz!” mitingi 22 Aralık 2018 Cumartesi günü 14.00’da Bakırköy Özgürlük Meydanı’nda düzenlenecektir.

Ülkemizde uzun süreden beri derin bir ekonomik kriz yaşanıyor. Halkın alım gücünü düşüren, işyerlerinin kapanmasına neden olan, işsizliği ve yoksulluğu artıran ekonomik kriz her geçen gün hayatlarımızı daha fazla etkiliyor.

Kamuda ve özel sektörde her türlü mühendislik, mimarlık ve şehir planlama hizmetlerini, planlama, projelendirme, uygulama, denetleme işlerine ait görev ve sorumluluk üstlenen meslektaşlarımız ekonomik kriz koşullarından en çok etkilenen kesimler arasında yer alıyor.

Meslektaşlarımızın haklarının korunması ve geliştirilmesi için TMMOB tarafından "Krize Karşı Emeğimize, Mesleğimize ve Haklarımıza Sahip Çıkıyoruz" başlığı ile başlatılan kampanya dahilinde ve ülkenin dört yanında yürütülen çalışmalar çerçevesinde TMMOB, DİSK, KESK ve TTB`nin 22 Aralık 2018 Cumartesi günü 14.00`da Bakırköy Özgürlük Meydanı`nda düzenleyeceği aşağıda yer alan temel talepler ile katılacağımız "Krizin Bedelini Ödemeyeceğiz!" mitinginde bir arada olmayı umut ederiz.


  • SGK`yı Göreve Davet Ediyoruz! Ücretli Çalışan Mühendis, Mimar ve Şehir Plancılarının Asgari Ücretlerine İlişkin Protokol İvedilikle Tekrar Yürürlüğe Konulmalıdır!

  • Kamuda Çalışan Mühendis, Mimar ve Şehir Plancılarının Ücretleri ve Özlük Hakları İyileştirilmeli, Emeklilerin Koşulları İnsanca Yaşam Düzeyine Çekilmelidir!

  • OHAL KHK`ları ile İhraç Edilen Mühendis, Mimar ve Şehir Plancıları Bütün Hakları ile İşlerine İade Edilmelidir!

  • TMMOB Yasasını Değiştirmeyi Amaçlayan Girişimlere Son Verilmelidir!

  • Kriz Karşısında Emeğin Hakları Korunmalıdır!

 Dosyalar

(123 KB) (18.12.2018 11:53:03)

Yukarı Çık