HARİTA BÜLTENİ DERGİMİZİN 101. SAYISI YAYIMLANDI

Bültenimiz, 101. sayısına ulaştı ve yine dopdolu. Bu sayımızda da meslek alanlarımızla ilgili güncel içerikler, Oda çalışmaları, teknoloji ve kültür sanat sayfaları ile sizlerin zevkle okuyabileceği bir dergi hazırladık.

 

Bu sayımızda yine Odamızın çalışmalarını ve mesleğimizle ilgili gelişmeleri aktarmakla birlikte, gün geçtikçe sayısı artan harita mühendisliği bölümlerini dosya konusu şeklinde irdeleyerek "Türkiye‘de Harita Mühendisliği Eğitimi"ni ele aldık. Usta müzisyen Cahit Berkay ile güzel bir röportaj gerçekleştirdik. 17. Yaz Eğitim Kampı, Meslekte 50. Yıl olmak üzere Odamızın gerçekleştirdiği etkinliklerimize yer verdik. Meslekleri ve toplumları derinden etkilemeye başlayan "Endüstri 4.0, İstihdam ve Toplum 5.0" konusu üzerinden Toplumların Dijital Dönüşümü`nü ele aldık. Bu sayımızda da yazı dizilerimiz devam etti. Kültür-sanat yazılarına, dünya ve ülke gündemine, üyelerimizden haberlere, mesleğimizle ilgili gelişmeler içeren köşe yazılarına ve daha fazlasına yer verdik. 

 

101. sayı Harita Bülteni‘ni Şube ve Merkeze Bağlı Temsilciliklerimizden edinebilirsiniz. Üyelerimizin talep etmesi durumunda Oda Bilgi Sisteminde kayıtlı bulunan adreslerine basılı bülten gönderilecektir.

 

101. sayımızı e-dergi olarak okumak için tıklayınız.

Harita Bülteninin 101. sayısına ulaşmak için tıklayınız.
 

 

Sevgilerimizle.

 

TMMOB
Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası
Ocak 2019


Yukarı Çık