17. TÜRKİYE HARİTA BİLİMSEL VE TEKNİK KURULTAYI HARİTA/GEOMATİK MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMLERİ LİSANS ÖĞRENCİLERİ POSTER YARIŞMASI

25-27 Nisan 2019 tarihleri arasında Ankara Hacettepe Üniversitesi Beytepe Kongre Merkezi`nde "Eğitim, İstihdam, Toplum 5.0" teması ile gerçekleştirilecek 17. Türkiye Harita Bilimsel ve Teknik Kurultayı kapsamında ülkemizdeki Harita/Geomatik Mühendisliği Bölümleri lisans öğrencilerine yönelik ödüllü poster yarışması düzenlenecektir.

 

Lisans öğrencilerinin; seminer, bitirme çalışması, proje, ödev vb. kapsamda gerçekleştirdikleri bilimsel çalışmalarını kurultay web sayfasında yer alan poster hazırlama kurallarına uygun şekilde, yüksek çözünürlüklü olarak jpeg, tiff veya pdf formatında hazırlayarak kurultay17@hkmo.org.tr adresine göndermeleri gerekmektedir.

 

Harita/Geomatik Mühendisliği lisans programı öğrencileri, poster hazırlama kurallarına göre akademik danışmanları ile birlikte hazırladıkları posterleri ile Öğrenci Poster Yarışması İçin Son Başvuru Tarihi olan 29 Mart 2019`a kadar poster yarışmasına katılmak için başvurabileceklerdir.

 

Öğrenci Poster Oturumu`nda sunulan poster bildiriler arasından ilgili bilim/hakem kurulu tarafından seçilen 3 (üç) postere "En İyi Öğrenci Poster Ödülü" verilecektir.

 

Poster Hazırlama Kuralları

 

Posterler 80cm x 100cm boyutlarında olmalıdır (Düşey - Portrait). Poster başlığı büyük harflerle yazılmalı ve yaklaşık 25mm (71pnt) yüksekliğinde olmalıdır. Başlığın altında ise yazarlar ve kurum bilgileri yer almalıdır. Poster, metin dışında, çözünürlükleri göz önünde tutularak şekiller, grafikler, yönlendirme okları ve tablolar içerebilir. Poster metni içerisinde kullanılabilecek en küçük yazı boyu 9mm (25pnt) olarak belirlenmiştir. Arial veya Sans-serif fontları okuma kolaylığı açısından tercih edilebilir.

 

Kurultay süresince Poster asma hazırlıkları ile ilgili malzeme (bant, makas vs.) poster alanında sağlanacak ancak, çıktı, çizim, bilgisayar, çizici vb. gibi teknik yardım sağlanmayacaktır. Yazarların posterleri verilen ebat ve ölçülere uygun halde hazırlayarak kurultay salonuna getirmeleri gerekmektedir. Posterler kurultay yürütme kurulunun belirleyeceği yerleşim planına göre asılacaktır. Posterler, Kurultayın başladığı günden son güne kadar asılı kalacaktır.

 

Poster sunumu yapacak olan yazarlar, çalışmalarını tanıtmak üzere Kurultay Programında belirtilecek olan Poster Oturumu süresince posterlerinin başında bulunmalıdır.

 

Hazırlanan posterler gereksiz detaylardan uzak, çalışmanın önemli noktalarını iyi ifade edebilen ve ilgili katılımcıları kolayca etkileyebilen nitelikte olmalıdır.

 

TMMOB
Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası
Şubat 2019 

Yukarı Çık