TMMOB 45. DÖNEM II. DANIŞMA KURULU TOPLANTISI YAPILDI

45. Dönem TMMOB II. Danışma Kurulu Toplantısı 9 Şubat 2019 Cumartesi günü TMMOB Teoman Öztürk Öğrenci Evi ve Sosyal Tesisi`nde gerçekleştirildi.

 

II. Danışma Kurulu Toplantısı, TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Emin Koramaz`ın açılış konuşmasıyla başladı. Koramaz; TMMOB‘nin demokrat ve yurtsever karakterinden, emekten ve halktan yana duruşundan, ırkçılığın ve gericiliğin karşısında barıştan yana tutumundan söz etti. Gücünü üyesinden ve bilimden alarak insan hakları ihlallerine karşı insan onurunun korunmasından yana olan ve meslek ve meslektaş sorunlarına eğilen TMMOB çalışmalarına değindi. Ardından TMMOB Genel Sekreteri Dersim Gül, TMMOB`nin I. Danışma Kurulu`ndan bu yana geçen 4 aylık dönemde yaptığı çalışmalar, TMMOB`ye bağlı Odalar, İl Koordinasyon Kurulları, örgüt içi toplantıları, etkinlikler ve yayınlar konusunda geniş kapsamlı bir sunum yaptı.

 

244 TMMOB Yöneticisinin katıldığı toplantıda; Oda Başkanımız Orhan Kasap da bir konuşma yaptı ve konuşmasında, TMMOB`ye bağlı Odalarımızın geleceğe dönük toplumsal sorunlarının yanı sıra eğitim sorununun da olduğundan, plansız bir şekilde 81 ilde açılan üniversiteler neticesinde var olan üye sayımızın ikiye katlanacağından bahsederek eğitim sorununa dikkat çekti.

 

Odamızın meslek ve kamu yararına açtığı davalardan ve taşınmaz değerleme ile ilgili kamu kurumlarında gerçekleşen yeni yapılanma ve çalışmalardan bahsetti.

 

Üyelerimizin bilgilerine sunulur. 

 

TMMOB

Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası

Şubat 2019Yukarı Çık