TAPU VE KADASTRO GENEL MÜDÜRLÜĞÜ ZİYARET EDİLEREK MESLEKİ GÜNDEME İLİŞKİN DEĞERLENDİRMELERDE BULUNULDU

Genel Başkanımız Orhan KASAP tarafından Tapu ve Kadastro Genel Müdürü Sayın Mehmet Zeki ADLI ile Strateji Geliştirme Daire Başkanı Sayın Mehmet POSTACI makamlarında ziyaret edilerek, mesleki gündeme ilişkin olarak Odamızın görüş, beklenti ve talepleri dile getirildi. 

 

Gerçekleştirilen ziyarette ilk olarak TKGM ile Odamız arasında yapılan çalışmalar sonucu hazırlanan ve tarafların mutabakatı sonrası imzaya sunulan Oda Tip Sözleşmelerinin kontrolüne ilişkin protokolün hayata geçirilmesi süreci ele alındı.

 

Sonrasında Odamızca tapu ve kadastro bilgilerinin Odamız üyelerine HKMO-BIS üzerinden açılması ve üyelerimizin özellikle takyidatlı tapu kayıtlarına ulaşabilmelerini sağlamak amacıyla Odamız ile TKGM arasında veri paylaşımının hayata geçirilmesi çalışmaların hızlandırılması ve tamamlanması noktasında görüş alışverişinde bulunuldu. 

 

Görüşmede ayrıca LİHKAB sürecindeki rotasyon ve yeni tercih süreci, LİHKAB ve SHKMB konusundaki gelişmeler ele alınarak önümüzdeki dönemde sektörel gelişmeler konusunda bilgi paylaşımında bulunuldu. 

 

TKGM Genel Müdürümüze ve ilgili Daire Başkanımıza, mesleğimizin ve meslektaşlarımızın kazanımlarına yönelik sundukları iş birliğinden ve gösterdikleri misafirperverlikten ötürü teşekkür ediyoruz. 

 

TMMOB
Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası
Şubat 2019

 


Yukarı Çık