HKMO 46. DÖNEM II. DANIŞMA KURULU TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

HKMO 46. Dönem II. Danışma Kurulu Toplantısı 24 Şubat 2019 tarihinde, Ankara`da gerçekleştirildi. Genel Merkez Yönetim Kurulu üyeleri, Oda Denetleme Kurulu üyeleri, Oda Onur Kurulu üyeleri, Odamız TMMOB temsilcileri, Şube başkanları, Şube saymanları, Merkeze Bağlı Temsilciliklerin temsilcilerinin katılımıyla gerçekleşen toplantı; Genel Başkanımız Orhan Kasap`ın açılış konuşması ile başladı. 

 

Genel Sekreterimiz Ali İpek; HKMO 46. Olağan Genel Kurulu`ndan bu yana yürütülen Oda çalışmaları hakkında bilgilendirmede bulunarak şubelerle birlikte yapılan ortak yönetim kurulu toplantılarından, meslektaş milletvekilleri ve kurum-kuruluş ziyaretlerinden, gerçekleştirilen STBK Başkanlar Toplantısından, kurumsal kimlik anlayışı ile başlatılan karekod ve bandrollü belgelerden, biriken aidat borçlarının daha kolay ödenmesi için kurulan dijital ödeme sisteminden, Odamızın açtığı davalardan kısaca bahsederek 25-27 Nisan`da gerçekleştirilecek 17. Türkiye Harita Bilimsel ve Teknik Kurultayı hakkında da bilgi verdi. 

 

Genel Saymanımız Yeliz Karaarslan`ın mali duruma ilişkin bilgilendirmesi ile devam eden toplantıda, önümüzdeki süreçte alınması gereken ekonomik tedbirler üzerinde duruldu. 2019 yılı içerisinde gerçekleştirilmesi planlanan bazı etkinliklerin mali durum gözetilerek ertelenmesi hususu dile getirildi. 

 

Harita mühendisliği eğitiminin gidişatı, artan mezun sayısı ve işsizlik, SHKM`ler ve ücretli çalışan mühendislerin sorunları, Odamızın bu konulardaki çalışmalarının yanı sıra meslek alanlarımıza müdahalelerin engellenmesi amacıyla başlatılan girişimler ve hukuksal süreçlerin ele alındığı toplantı, Eğitim Sekreterimiz Öğr. Gör. Dr. Taylan Öcalan`ın Odamızın verdiği ve önümüzdeki süreçte standart hale getirilerek vereceği mesleki eğitimler ile ilgili bilgilendirmesi ile devam etti. 

 

Şube ve Merkeze Bağlı Temsilciliklerimizin görüş, öneri, talep ve isteklerini de sundukları 46. Dönem II. Danışma Kurulu Toplantısı; birlikte karar alma ve birlikte üretme mekanizmasının önemli bir unsuru olarak son derece verimli geçti.  Toplantının sonuç raporu ekte yer almaktadır. HKMO 46. Dönem II. Danışma Kurulu Toplantısına katılarak paylaşımda bulunan ve katkı veren tüm arkadaşlarımıza teşekkür ederiz.

 

TMMOB
Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası
Şubat 2019  


Dosyalar

28.02.2019 Tarih-1429 Sayılı 46. Dönem II. Danışma Kurulu Raporu (9589 KB) (04.03.2019 10:17:15)

Yukarı Çık