HARRAN ÜNİVERSİTESİ 1. ULUSLARARASI SANAL GERÇEKLİK KONGRESİ DUYURUSU

Harran Üniversitesi Harita Mühendisliği Bölümünün de paydaş olduğu "1. Uluslararası Sanal Gerçeklik Kongresi (The 1st International Conference On Virtual Reality)" 4-5 Nisan 2019 tarihlerinde Şanlıurfa`da düzenlenecektir. Konuyla ilgili duyuru metni aşağıdaki gibidir.

 

Harran Üniversitesince, ERASMUS+ projesi olan "Özel ve Kamu Sektöründeki Sanal Gerçeklik Uygulamaları İçin Araştırma ve Eğitim Olanaklarının Güçlendirilmesi" adlı proje yürütülmektedir. Bu projenin temel amacı, bölgesel işgücünün kapasitesini arttırmak ve GAP Bölgesi‘nin batı kesiminin genel çekiciliğini (Güneydoğu Anadolu Projesi) geliştirmek için özel sektör ile yükseköğretim kurumları arasındaki iş birliğini güçlendirmektir.

 

Bu proje çerçevesinde Harran Üniversitesinde, Harran Üniversitesi Harita Mühendisliği Bölümünün de katkılarıyla 4-5 Nisan 2019‘da kentsel planlama, sağlık ve eğitim uygulamalarına odaklanan sanal gerçeklik konulu uluslararası bir konferans gerçekleştirilecektir.

 

Konferansa katılım ücretsiz olup, sınırlı kontenjan dâhilinde 4 yıldızlı otelde (erken kayıt yaptıranlar için)  ücretsiz konaklama olanağı proje bütçesi kapsamında karşılanacaktır.

 

Konferans hakkında kapsamlı bilgi için: https://www.virtualreality2019.com

 

Üyelerimizin bilgilerine sunarız.

 

TMMOB
Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası
Mart 2019 

Yukarı Çık