SRİ LANKA’DA GERÇEKLEŞTİRİLEN VE ARALARINDA İKİ GENÇ MÜHENDİSİMİZİN OLDUĞU TOPLAM 290 KİŞİNİN HAYATINI KAYBETTİĞİ SALDIRILARI KINIYORUZ!

21 Nisan 2019 tarihinde Sri Lanka‘da gerçekleştirilen ve aralarında iki genç meslektaşımızın da yer aldığı 290 kişinin hayatını kaybettiği bombalı saldırılara ilişkin TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Emin KORAMAZ tarafından 22 Nisan 2019 tarihinde basın açıklaması gerçekleştirildi.

 

21 Nisan 2019 tarihinde Sri Lanka`da gerçekleştirilen 8 ayrı bombalı saldırıda yaşamını yitiren 290 kişinin ve yaralanan 500`ü aşkın kişinin acısını derinden yaşıyoruz.

 

Paskalya Bayramı törenleri sırasında kiliseleri ve çoğunlukla turistlerin konakladığı otelleri hedef alan bombalı saldırılarda yaşamını yitirenler arasında ne yazık ki 2 genç mühendis arkadaşımız da bulunmaktadır.

 

Sri Lanka`da devam eden bir projede çalışırken terör saldırısının hedefi olan Elektrik Mühendisi Serhan Selçuk Nariçi ve İnşaat Mühendisi Yiğit Ali Çavuş`a rahmet, ailelerine sabır ve başsağlığı diliyoruz.

 

Farklı inançları, kimlikleri ve kültürleri hedef alan saldırganlığın yükselişe geçmesi dünyamızı kana boyamakta, hepimizin geleceğini tehdit etmektedir. Hastalıklı düşüncelerin ve yapıların gerçekleştirdiği bu saldırılar sadece belli bir grubu değil, tüm insanlığı hedef almaktadır.

 

Tüm dünya çapında egemen kılınmaya çalışılan bu faşizan saldırganlığa karşı barışın, kardeşliğin ve bir arada yaşamın sesini ve sözünü yükseltmeye devam edeceğiz.

 

Sri Lanka halkının ve tüm dünyamızın başı sağ olsun.

 

EMİN KORAMAZ

TMMOB YÖNETİM KURULU BAŞKANI 


Yukarı Çık