23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI KUTLU OLSUN

Bağımsızlığın, özgürlüğün, demokrasinin, laikliğin, Cumhuriyetimizin temel taşı olan ulusal egemenlik; daha umutlu, daha aydınlık yarınların da teminatıdır. Bunu koruyacak, güçlendirecek ve geleceğe taşıyacak olan da elbette ki çocuklarımızdır. 

 

Mustafa Kemal`in ülkemiz çocukları ile birlikte tüm dünya çocuklarına armağan ettiği bugünü ne yazık ki temel haklarından yararlanamayan, eğitim görmek yerine çalışmak zorunda kalan, istismara uğrayan, zorla evlendirilen, şiddete maruz kalan çocuklarımızın gölgesinde buruk bir şekilde kutluyoruz. Biliyoruz ki bu gölgelerin yok olduğu, tüm çocuklarımızın eşit, özgür ve sağlıklı bir şekilde büyüdüğü bir toplum, ulusal egemenliğe daha çok sahip çıkacak ve onu güçlendirecektir. 

 

Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası olarak çağdaş, özgür, laik bir Türkiye geleceği için, ulusal egemenliğimizi ilelebet yaşatabilmek için çocuklarımızı koruyabildiğimiz, onlara daha güzel yarınlar bırakabildiğimiz günlerin umudu ile tüm çocuklarımızın ve üyelerimizin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı`nı kutluyoruz. 


TMMOB
Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası
Nisan 2019  

Yukarı Çık