BOTAŞ GENEL MÜDÜR YRD. SAYIN ABDULVAHİT FİDAN ZİYARET EDİLDİ

Odamızca 27 Mayıs 2019 tarihinde BOTAŞ Genel Müdür Yardımcısı Sayın Abdulvahit Fidan makamında ziyaret edilerek mesleğimiz kapsamında kurumda yürütülen çalışmalar ve idare tarafından yürütülen yeni ihale süreçleri hakkında görüşme gerçekleştirildi.

 

Oda Genel Başkanımız Orhan Kasap ve Oda Genel Sekreterimiz Ali İpek‘in gerçekleştirdiği ziyarette özetle; BOTAŞ tarafından yürütülen mühendislik hizmetlerine mesleğimizin verdiği katkı ve katma değerden yola çıkılarak son günlerde idare tarafından gerçekleştirilen ihalelerde meslektaşlarımızın yaşadığı mağduriyetler ile boru hatları mühendislik işleri kapsamında Harita Mühendisliği özel sektöründe oluşan deneyim ve katma değerin sürecin dışına itilmesi durumuyla karşı karşıya kalındığı ve meslek disiplinimiz ile ilgili mühendislik hizmetlerinin ülkemiz ve kamu yararı için doğru işletilmesi adına ihale şartnamelerinde yapılması gereken bazı değişikliklere yönelik önerilerimiz iletildi. Olumlu ve verimli geçen bu görüşmede sunduğumuz öneriler detaylandırılarak aynı zamanda resmi yazı ile idareye iletildi. (Resmi yazıya ulaşmak için TIKLAYINIZ.)

 

Görüşme sonrasında kurumda görev yapan meslektaşlarımız da ziyaret edilerek Oda çalışmaları ve kurumda yapılan çalışmalar hakkında bilgi alışverişinde bulunuldu.

 

Bizleri ağırlayan BOTAŞ Genel Müdür Yardımcısı Sayın Abdulvahit Fidan‘a teşekkür eder, meslek disiplinimiz ile ilgili mühendislik hizmetlerinin ülkemiz ve kamu yararı için doğru işletilmesi adına idarelerle birlikte çalışabilirlik ve iş birliğini sürdüreceğimiz hususlarını üyelerimizin bilgilerine sunarız.

 

TMMOB
Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası
Mayıs 2019

Yukarı Çık