HARİTA BÜLTENİ DERGİMİZİN 102. SAYISI YAYIMLANDI

HKMO adına Bülten Yayın Kurulunca hazırlanan Harita Bültenimizin 102. sayısı yine mesleğimizle ilgili güncel gelişmelere, gündeme, bilime, kültür ve sanata dair pek çok içerikle dolu. 

 

102. sayımızda mesleğimiz için önemli bir uygulama olan BIM kavramını, serbest çalışan meslektaşlarımız için önemli bir iş alanı olan yapı aplikasyon projesinin yasal bir zorunluluk olduğunu ele aldık. Son dönemlerde gündemde yer alan ve herkesi yakından ilgilendiren Kıdem Tazminatı Fonu ile ilgili Prof. Dr. Yalçın Karatepe ile bir söyleşi gerçekleştirdik. 

 

Odamızın bilimsel yayın organı olan Jeodezi ve Jeoinformasyon Dergisi`nin yeni çalışmalarına, başarı ile tamamladığımız 17. Türkiye Harita Bilimsel ve Teknik Kurultayı`na, önümüzdeki dönemde gerçekleştireceğimiz Coğrafi Bilgi Sistemleri Kongresi`ne değindik. 

 

Bu sayımızda duayen tiyatrocu Rutkay Aziz ile röportaj gerçekleştirdik. Kültür-sanat yazılarına, dünya ve ülke gündemine, şubelerimizden ve üyelerimizden haberlere, bilim köşesi yazılarına ve daha fazlasına yer verdik.  

 

Harita Bültenimizin 102. sayısını Şube ve Merkeze Bağlı Temsilciliklerimizden edinebilirsiniz. 

 

Üyelerimizin talep etmesi durumunda Oda Bilgi Sistemindeki kayıtlı adreslerine ücretsiz olarak basılı bülten gönderilecektir.

 

102. sayımızı e-dergi olarak okumak için TIKLAYINIZ.

Harita Bülteninin 102. sayısına ulaşmak için TIKLAYINIZ.

 

Keyifli okumalar dileğiyle, saygılarımızla. 

  

TMMOB
Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası
Haziran 2019

 


Yukarı Çık