ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNE ZİYARETLER GERÇEKLEŞTİRDİK

Ankara Büyükşehir Belediyesinde görev yapan ve aynı zamanda üyelerimiz olan Ulaşım Dairesi Başkanı Sayın Nurdoğan Öztürk, Fen İşleri Dairesi Başkanı Sayın Erol Gündüz ve Emlak ve İstimlak Dairesi Başkanı Sayın İsmet Doğan`a makamlarında ziyaretler gerçekleştirdik.

 

HKMO Genel Başkanı Orhan Kasap, HKMO Genel Sekreteri Ali İpek ve HKMO Ankara Şube Başkanı Hüseyin Arkan`ın katılımlarıyla gerçekleşen ziyaretlerde; meslek alanlarımızdan yola çıkarak Başkent`in sorunlarına, yerel yönetimlerde Harita Mühendisliği mesleğinin yetkinliği gereği söz sahibi olduğu konulara ilişkin fikir alışverişinde ve önerilerde bulunuldu. Özellikle, Başkent`in bugüne dek süregelen yerel yönetim anlayışı nedeniyle yaşanan sorunlar ve imar, ulaşım, alt yapı, yeşil alanlar, bilgi sistemleri ve kentsel dönüşüm gibi konularda görüş ve önerilerimiz sunularak önümüzdeki süreçte daha yaşanabilir bir başkentin yaratılması için birlikte çalışılabilirliğin önemi ve ortak yürütülecek çalışmalar konusunda hemfikir olundu. Özellikle daha yaşanabilir bir kent için ivedilikle kurulması gereken kapsamlı bir Coğrafi Bilgi Sisteminin ve güncellenmesi gereken başta hâlihazır haritalar olmak üzere mekânsal verilerin önemine vurgu yapıldı.

 

Ziyaretlerde bizleri ağırlayan daire başkanı üyelerimiz Sayın Nurdoğan Öztürk, Sayın Erol Gündüz ve Sayın İsmet Doğan`a teşekkür ediyor, meslektaşlarımıza yeni görevlerinde başarılar diliyoruz. Kentin sorunlarının mesleğimizden ve ülkenin sorunlarından ayrı tutulamayacağını belirterek sürecin takibinde olacağımızı ve mesleğimizle ilgili her türlü katkıyı vereceğimizi üyelerimizin bilgilerine sunuyoruz.

 

TMMOB
Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası
Temmuz 2019

 


Yukarı Çık