SURUǒTA HAYATINI KAYBEDENLERİ ANIYORUZ

20 Temmuz 2015`te Şanlıurfa`nın Suruç ilçesinde yapılan basın açıklaması sırasında gerçekleştirilen bombalı saldırı sonucunda 33 kişi hayatını kaybetmiş, onlarca insan da yaralanmıştı. 

 

Suruç saldırısı ve sonrasında farklı illerde yaşanan bombalı saldırılarla birlikte tüm ülkede korku ile yaşama duygusu hâkim olmaya başlamış; yüzlerce polis, asker ve sivil vatandaş hayatını kaybetmiş, yüzlerce insan da yaralanmıştı. Gerçekleştirilen bu saldırılarla birlikte açığa çıkan güvenlik ihmalleri ise olayların vahametini daha da arttırmıştı. 

 

Suruç katliamı sonrası görülmeye başlanan dava ve halen devam eden yargılama sürecindeki gecikmeler, davada tutuklu tek sanığın olması, saldırının tüm gerçekleri ile açığa çıkarılmaması ve tüm sorumluların halen tespit edilmemiş olması, saldırıda ihmali olan emniyet güçleri hakkında yürütülen davanın halen sonuçlanmaması gibi durumlar da olayın vahametini arttırmaya ve adalet duygusunu zedelemeye devam etmektedir. 

 

Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası olarak Suruç ve devamında gerçekleştirilen tüm terör saldırılarının tüm gerçekleri ile açığa çıkarılması, saldırılarda sorumluluğu olan herkesin yargılanması ve gereken cezaları alması için yetkililere bir kez daha çağrı yapıyor,  hayatlarını kaybedenleri saygı ile anıyor ve böyle olayların bir daha yaşanmamasını diliyoruz. 

 

TMMOB
Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası 
Temmuz 2019 

 


Yukarı Çık