KANDİLLİ RASATHANESİ VE DEPREM ARAŞTIRMA ENSTİTÜSÜ ZİYARETİ

Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü Müdürü, meslektaşımız ve Odamız Uluslararası İlişkiler Komisyonu Başkanı Prof. Dr. Haluk Özener; Odamız Genel Başkanı Orhan Kasap, II. Başkanı Ayhan Erdoğan, Genel Sayman Yeliz Karaarslan, Yönetim Kurulu Üyesi Okan Özege, İstanbul Şubesi Başkanı Alişan Çalcalı ve İstanbul Şubesi II. Başkanı Hasan Yalçın Arıpınar tarafından makamında ziyaret edildi.

 

Enstitü Müdürü Prof. Dr. Haluk Özener; Rasathanenin yürüttüğü işlemler ve çalışmalar hakkında bilgi verdikten sonra, son günlerde yaşanan depremler sonucu yeniden gündeme gelen İstanbul`da beklenen deprem hakkında yaşanan gelişmeleri ve çalışmaları anlattı.

 

Odamız Genel Başkanı Orhan Kasap; böyle önem arz eden bir kurumun en üst yönetiminde bir meslektaşımızın bulunmasının çok önemli olduğunu ve bu durumun Odamız ve mesleğimiz adına onur verici olduğunu belirterek, Sayın Özener`in görevinde başarılı çalışmalara imza attığını ifade etti.

 

Ziyaret sonrası Prof. Dr. Haluk Özener ile birlikte Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü yerleşkesi gezilerek Sayın Özener tarafından Rasathanenin tarihçesi, Deprem ve Tsunami İzleme ve Değerlendirme Merkezi, Müze ve Astronomi Laboratuvarı ve birimlerin çalışmaları hakkında bilgilendirmeler yapıldı. Prof. Dr. Haluk Özener`e teşekkür eder, tüm bu başarılı çalışmalarında HKMO olarak her zaman yanında olduğumuzu üyelerimizin bilgilerinize sunarız.

 

TMMOB
Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası
Ekim 2019


Yukarı Çık