İZMİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI SAYIN TUNÇ SOYER ZİYARET EDİLDİ

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer; Odamız Genel Başkanı Orhan Kasap, II. Başkanı Ayhan Erdoğan, Yönetim Kurulu Üyesi Okan Özege, Coğrafi Bilgi Sistemleri Kongresi 2019 Yürütme Kurulu Başkanı Dr. Öğretim Üyesi Caner Güney, İzmir Şube Başkanımız Özhan Kaynarca tarafından makamında ziyaret edildi.


Odamız Genel Başkanı Orhan Kasap; İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer`i Büyükşehir Belediye Başkanlığına seçilmiş olması dolayısıyla tebrik ettikten sonra kendisine Seferihisar Belediye Başkanlığı döneminde Odamızca düzenlenen yaz eğitim kamplarına vermiş olduğu desteklerden ötürü teşekkürlerini ileterek, Odamız etkinliklerine desteklerinin devamı noktasında birlikte hareket edilmesinden memnuniyet duyacağımızı belirtti. Sayın Tunç Soyer ise davetli olduğu 23–25 Ekim 2019 tarihlerinde düzenlenen Coğrafi Bilgi Sistemleri Kongresine başka bir programı ile çakışması nedeniyle katılamadığını; ancak önümüzdeki süreçte Odamızın etkinliklerinde destek ve katılımlarının süreceğini belirtti. 


İBB Harita ve CBS Dairesi Başkanı, aynı zamanda Odamız İzmir Şubesi önceki dönem başkanı M. Kubilay Yıldırım`ın da bulunduğu ziyarette; Coğrafi Bilgi Sistemleri Kongresi-2019 Yürütme Kurulu Başkanı Dr. Öğretim Üyesi Caner Güney tarafından kongrede gerçekleştirilen ve hedeflenen sonuçlara ulaşmada etkili olacak Odamız görüş ve önerilerini içeren bir sunumla bilgilendirme yapılarak Kongre`nin ana teması olan "Akıllı" Şehir, "Akıllı" Kırsal konuları üzerinde HKMO ve TMMOB ile işbirliği yapılmasının önemi ve bu konularda yapılacak çalışmalarda her türlü katkının verileceği belirtildi. Benzer şekilde Odamız Genel Başkanı Orhan Kasap`ın da bu konuda yapılacak çalışmalarda Odamızca her türlü desteğin verileceğini bildirmesi beraberinde İzmir Büyükşehir Belediyesinin akıllı şehir stratejik planının Odamız ile paylaşılması, bağlantılı olarak Belediyenin ilgili birimleri ile iş birliği içerisinde çalışmaların yürütülmesi ve ülkemizin diğer büyükşehirleri ile de bu çalışmaların paylaşılarak öncülük edilmesi konularında fikir birliğine varıldı. 


Sayın Tunç Soyer`e bizleri ağırladığı için teşekkür ediyor, görevinde başarılar diliyor ve toplumcu belediyecilik adına yapılacak her türlü çalışmada mesleğimiz ile ilgili konulara dair destek olabileceğimizin altını çiziyoruz.


TMMOB
Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası
Kasım 2019


Yukarı Çık