TMMOB 12. ENERJİ SEMPOZYUMU

TMMOB 12. Enerji Sempozyumu "Enerji, Ekoloji Ve Toplumsal Barış" başlığı ile Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) adına Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) tarafından EMO Diyarbakır Şubesinin ev sahipliğinde 5-6-7 Aralık 2019 tarihlerinde Diyarbakır`da gerçekleştirilecektir.


Sempozyumun amacı, dünyadaki gelişmelerle birlikte enerji alanını küresel bir perspektiften değerlendirerek, Türkiye‘yi de içeren uluslararası enerji politikalarını; bölgesel, ekonomik, jeopolitik, stratejik, kamusal ve hukuki açılardan masaya yatırmak olarak belirlenmiştir.


Enerji, Ekoloji ve Toplumsal Barış konularında uzman olan ve bilgilerini sunarken insandan, doğadan, barıştan, yaşamdan yana taraf olan konuşmacıları bir araya getirmeyi hedefleyen sempozyumda konuşmacılar görüşlerini 2 özel oturum, 3 teknik oturum ve 3 panel`de sunma ortamı bulacaklardır. Sempozyum,  düşüncelerini, bilgilerini paylaşmak ve tartışmak için herkesin konuşmacı olarak katkı sağlayabileceği forum ile tamamlanacaktır.


Sempozyumda;

* Dünya ve Türkiye Enerji Görünümü
* Enerji Politikaları
* Enerji Dönüşüm
* Enerjinin Toplumsal Maliyeti
* Enerjide Demokratik Yönetim
* Hasankeyf, Enerji  ve Ekoloji
* Doğanın Metalaşması ve Mücadele Örnekleri,
* Enerji Savaşlarında Yıkılan Kentler ve Kürt Sorunu,
* Enerji ve Bölgesel Barış

ana başlıklar olarak belirlenmiştir.Oturum sonlarında gerçekleştirilecek olan tartışmaların yanı sıra, düzenlenecek panel ve forumlarla konular derinlemesine irdelenecektir.

Sempozyum kurulları, programı ve diğer detayları hakkında ayrıntılı bilgi için TIKLAYINIZ.


Yukarı Çık