TMMOB 6. KADIN KURULTAYI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

TMMOB Kadın Çalışma Grubu tarafından ilki 2009 yılında düzenlenen TMMOB Kadın Kurultayı‘nın altıncısı "Her Yerde Kadın" temasıyla 16-17 Kasım 2019 tarihlerinde İMO Teoman Öztürk Konferans Salonu‘nda gerçekleştirildi. 

 

Türkiye‘nin farklı illerinden çok sayıda kadın mühendis, mimar ve şehir plancısının katılımıyla gerçekleştirilen TMMOB Kadın Kurultayı`nın ilk gününde yapılan basın açıklaması ile kadınların hayatın farklı alanlarında yüz yüze kaldıkları eşitsizlikler ve zorluklar dile getirildi. 

 

Kurultayın Divan Kurulu, Sonuç Bildirgesi Komisyonu ve Önergeler Komisyonunun seçiminin ardından sırasıyla TMMOB Kadın Çalışma Grubu, Mardin, İzmir, Trabzon, Kocaeli, Adana, Eskişehir, Bursa ve  Malatya Kadın Çalışma Grupları adına sunumlar geçekleştirildi, önergeler üzerine tartışmalar yapıldı.

 

İlk günün ardından HKMO Kadın Çalışma Grubu, HKMO Dinlenme Salonu`nda biraraya gelerek Kurultayın değerlendirmesinin yanı sıra kadın harita mühendislerinin örgütlenmesi adına paylaşımlarda bulundu.

 

Kurultayın ikinci günü Concencus filmi gösterimi ile başladı. Gösterimin ardından İstanbul, Diyarbakır ve İskenderun Kadın Çalışma Grupları adına sunumlar geçekleştirildi. Mühendis, Mimar, Şehir Plancısı Kadınların sorunlarına ve çözüm önerilerine eğilen TMMOB 6. Kadın Kurultayı 250 delegenin katılımıyla başarıyla sona erdi. 

 

Detaylar için  TIKLAYINIZ. 

 

TMMOB
Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası
Kasım 2019

 


Yukarı Çık