BELSİS FİRMASI İLE YAPILAN CAD YAZILIMI İNDİRİM PROTOKOLÜ HAKKINDA BİLGİLENDİRME

Odamıza tescilli büro/şirket sahibi olarak çalışan, emeği ile bu zor ülke koşullarında mesleki etik değerlerinden ödün vermeden kaliteli hizmet vermeye çalışan siz değerli üyelerimiz ile sektörümüz arasındaki bağların güçlendirilmesi, güncel ve yeni teknolojilerle üyelerimizin buluşturulması ve bu teknolojilere erişimin maddi olarak kolaylaştırılması adına girişimlerde bulunmaya devam eden Odamız; Belsis firması ile de bir protokol imzalamıştır. 

 

Lisanslı yazılım kullanımının teşvik edilmesi, lisanssız kullanımdan kaynaklı ortaya çıkabilecek sorunların önüne geçilmesi ve ekonomik koşullardan dolayı alımı güçleşen bu yazılımların daha kolay edinilebilir hale gelmesi amacıyla Odamız ile Belsis arasında imzalan protokol gereğince, yalnızca Odamıza kayıtlı ve tescili güncel olan tüm büro ve şirketlerin harita mühendislik hizmeti üretirken kullanabilecekleri BelsisCAD yazılımına dair yararlanabilecekleri imkânlar özetle şu şekilde belirlenmiştir:  

• Odamıza tescilli büro ve şirketlerin 31.03.2020 tarihine kadar yapacakları lisans alımlarında %70 ve üzeri oranında indirim yapılacaktır. 

• İki lisans ve üzeri alımlarda lisans başına ekstra %25 indirim uygulanacaktır. 

• Büro ve şirketlere satın aldıkları lisansların %50`si kadar kalan lisans ihtiyaçları için 3-6-12 ay süreleri boyunca demo sağlanabilecektir. 

• Yeni mezun üyelerimizin (01.01.2017 ve sonrasında büro/şirket kuran) en az %50 hisse sahibi olduğu büro ve şirketlere BelsisCAD temel haritacılık modülleri 3-6-12 ay süreli demo olarak sunulabilecektir. 

• Lisanslar yıllık kiralama şeklinde alınabilecektir. 12 ay kiralama fiyatı liste fiyatının %15`ini geçemeyecektir. 

• Lisans alımlarında ödemeler vade farkı uygulanmaksızın 3-6-12 taksit şeklinde taksitlendirilebilecektir. 

• Firma tarafından Odamız ile birlikte belirlenecek tarihlerde Odamız üyeleri için ücretsiz eğitimler düzenlenecektir. 

 

Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası olarak üyelerimizin yararı için gerekli girişimlerde bulunmaya devam edeceğimizi, alternatif benzer yazılımlar ile de görüşme ve müzakerelerimizin devam ettiğini, önümüzdeki günlerde bilgilendirme yapılacağını belirterek Belsis firması ile imzalanan protokol hükümlerinden yararlanmaya başlayabileceğinizi bilgilerinize sunarız. 

 

Ayrıntılı bilgi ve başvuru için: Pınar Çağlar: 0533 391 12 01, pinarcaglar@belsis.com.tr, Ankara Bölge Ofisi: 0312 473 44 47

 

TMMOB
Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası
Aralık 2019

 


Yukarı Çık