MESLEKTE 50. YIL HİZMET VE ONUR PLAKET TÖRENİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Odamızca 2002 yılından bu yana her yıl düzenlenen "Meslekte 50. Yıl Hizmet ve Onur Plaketi" töreni; bu yıl 1969 yılı mezunu üyelerimiz ve eşleri, Odamızın önceki dönemler Genel Başkanları, Oda Yönetim Kurulu, Oda Onur Kurulu, Şube başkanları ve Merkeze Bağlı Temsilciliklerimizin temsilcileri, Odamız TMMOB temsilcileri, kamu kurum ve kuruluşlarının yöneticileri ve davetli meslektaşlarımızın katılımlarıyla 14 Aralık`ta, Ankara`da düzenlendi.

 

Harita Genel Müdürü Tuğgeneral Sayın Hurşit Ağırcan, Hacettepe Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sayın Candan Gökçeoğlu, CHP Kastamonu Milletvekili Sayın Hasan Baltacı başta olmak üzere birçok kamu kurumu yöneticileri ve daire başkanlarının da katılarak onurlandırdığı gecenin açılış konuşmasını Oda Genel Başkanımız Sayın Orhan Kasap yaptı. 1969 yılı mezunu üyelerimizden İbrahim Günal, Kemal Oral, Yunus Akay, Alaattin Ulucan, Mehmet Turcan, Hüsnü Afacan, İzzet Erkan, Ahmet Gül, Halil Süner, Hüseyin Erdoğan ve Hüseyin Öztürk`ün bizzat katıldığı gecede; mesleğimizin ülkemizde gelişmesine, kurumsallaşmasına ve ülkemizin kalkınmasına yönelik uzun yıllar boyunca verdikleri hizmetler için kendilerine "Meslekte 50. Yıl Hizmet Plaketleri" takdim edildi.

 

Bu yılki "50. Yıl Onur Plaketi" ise meslektaşımız Sayın Mehmet Gürler`e takdim edildi. Mehmet Gürler`in yaşamından kesitlerin yer aldığı kısa bir video gösterimi sunulduktan sonra,  mesleğimize ve Odamıza çok uzun yıllar boyunca vermiş olduğu özverili hizmet ve emeklerinden dolayı kendisine Oda Yönetim Kurulu adına Genel Başkanımız Orhan Kasap tarafından  "Onur Plaketi" verildi. Meslekte 50. yılını dolduran meslektaşlarımızın özgeçmişlerini içeren bir kitapçığın dağıtıldığı gecede, 50. yılını dolduran meslektaşlarımız uzun süredir göremedikleri arkadaşlarıyla bir araya gelmenin verdiği mutluluk ve heyecanla 50. yıl pastasını kestiler.

 

Bu yıl meslekte 50. yılını doldurarak etkinliğimize katılan tüm meslektaşlarımıza ve Sayın Mehmet Gürler`e mesleğimize ve ülkemize bugüne dek verdikleri hizmetler için Odamız ve mesleğimiz adına teşekkür ediyor, kendilerine sağlıklı ve uzun ömürler diliyor; ayrıca etkinliğimize katılan tüm davetli konuklarımıza teşekkür ediyoruz.

 

TMMOB
HARİTA VE KADASTRO MÜHENDİSLERİ ODASI
ARALIK 2019


Yukarı Çık