SİNOP BİLİM VE SANAT MERKEZİ İLE MEHMET AKİF ERSOY ORTAOKULU ÖĞRENCİLERİ ODAMIZI ZİYARET ETTİ

FIRST LEGO LEAGUE kapsamında Sinop Bilim ve Sanat Merkezi ile Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu öğrencilerinin bir araya geldiği Robot Takımı, turnuva konusu olan "Şehri Şekillendirme ve Akıllı Şehirler (CITY SHAPER)" konusunda Odamızdan bilgi almak ve harita mühendisliğinin bu alandaki rolünü öğrenmek adına Odamızı ziyaret etti.

 

8 tane 6. Sınıf öğrencisi ve 1 tane 9. sınıf öğrencisi ile öğretmenlerinin katılımıyla gerçekleşen ziyarette; mesleğimiz hakkında tanıtıcı bilgiler vermenin yanı sıra çalışma alanlarımızdan ve akıllı şehirler konusunda mesleğimizin uygulama alanlarından bahsederek ‘Akıllı Şehirler` kapsamında yapay zekâ uygulamalarına dair ülkemizden ve dünyadan örneklerle güncel gelişmeleri aktardığımız bir sunum gerçekleştirdik.

 

"Akıllı Şehir" dendiğinde akla ilk gelen mesleklerden olan Harita Mühendisliği ve mesleğin tek temsilcisi olan Odamız adına, Sinop Bilim ve Sanat Merkezi ile Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu öğrencileri ile öğretmenlerine ziyaretleri için teşekkür eder, yapılacak turnuvada kendilerine başarılar dileriz.

 

TMMOB
Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası
Ocak 2020 

Yukarı Çık