UTANMAK İÇİN GEÇ DEĞİL!

Bir arada, barış ve kardeşlik içerisinde yaşama dileğini her fırsatta tekrar eden; ancak buna karşın saldırılarla, hakaretlerle karşılaşan ve hayatına kastedilen Hrant Dink`in genel yayın yönetmeni olduğu Agos gazetesi önünde katledilmesinin üzerinden on üç yıl geçti. 

 

Ülke tarihinin utanç listelerinde sıklıkla karşılaştığımız aydın-gazeteci suikastlarından biri olan bu olay da aradan geçen onca yıla rağmen halen tam olarak aydınlatılmamıştır. Faili yakalanmış olsa da suikastın arkasındaki derin ve karanlık ilişkilerin tam olarak ortaya çıkarılmadığı ve adaletin gereği gibi tecelli etmediği malumdur. 

 

Barışa, birlikte kardeşçe yaşama arzusuna darbe vuran bu suikast ve benzeri her türlü zihniyet ve eylem karşısında ülkemizdeki tüm halkların kardeşliğine ve barışın en yüce değer olduğuna olan inancımızla Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası olarak ölümünün on üçüncü yılında Hrant Dink`i saygı ile anıyor ve olayın tüm gerçeklerinin en kısa sürede açığa çıkması gerektiğini bir kez daha tekrarlıyoruz.  

 

TMMOB
Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası
Ocak 2020  

Yukarı Çık