ELÂZIĞ DEPREMİNDEN ETKİLENEN ÜYE VE VATANDAŞLARIMIZIN YANINDAYIZ

Elâzığ`da, 24 Ocak tarihinde 6.8 büyüklüğünde meydana gelen deprem üzerine TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Emin Koramaz‘ın da içinde bulunduğu TMMOB Heyeti ve Odamız II. Başkanı Ayhan Erdoğan, HKMO Diyarbakır Şube Başkanı Can Deniz Akdemir, HKMO Elâzığ İl Temsilcisi İbrahim Aktaş, HKMO Malatya İl Temsilcisi Bektaş Tatar; 30 Ocak 2020 tarihinde Elâzığ ve çevresine destek ziyaretinde bulunarak incelemelerde bulundu.

 

Ziyaret sırasında, Elâzığ`da depremde çöken ve 3 kişinin hayatını kaybettiği Mavi Göl Apartmanı‘nın yer aldığı Gezin‘de incelemede bulunuldu. Sonrasında Elâzığ`ın ilçesi ve depremin merkez üssü Sivrice‘de, Sivrice Kaymakamı ziyaret edildi. TMMOB Heyeti ve Odamız Yöneticileri, Sivrice Jandarma Karakol Komutanı ile görüşüp Sivrice kriz masasını ziyaret ederek Jandarma Karakol Komutanından ilçe merkezi ve köylerin durumları hakkında bilgi aldı.

 

Ardından Elâzığ merkeze geçen TMMOB Heyeti ve Odamız Yöneticileri, Elâzığ Belediye Başkan Vekili, Malatya Vali Yardımcısı, Elâzığ AFAD Koordinasyon Merkezi Temsilcisi ile görüşerek gerçekleştirilen çalışmalar ve şehrin son durumuna ilişkin daha geniş bilgi aldılar. TMMOB Heyeti ve Odamız Yöneticileri yıkılan evlerin bazılarında inceleme yaparak, köylerde başsağlığı ziyaretlerinde bulundu. Elâzığ Sürsürü Mahallesinde ve Mustafapaşa Mahallesinde yurttaşlar ve yetkililer ile görüşüldü.

 

Ayrıca Elâzığ ve Malatya Temsilcilerimiz ile bölgede yapılan incelemeler üzerine depremden etkilenen meslektaşlarımız ve aileleri hakkında yapılabilecek yardım ve ihtiyaçlar görüşülmüş olup Malatya ve Elâzığ illerinde Odamıza tescilli SHKMMB`ler için tescil yenileme süresi 3 ay uzatılmıştır.

 

Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası olarak Elazığ`da meydana gelen ve pek çok ilimizde hissedilen depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımızın yakınlarına bir kez daha başsağlığı, yaralı vatandaşlarımıza acil şifalar diliyor ve depremi yaşayan tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Meydana gelebilecek olası depremlerdeki can ve mal kayıplarını en aza indirgemek için tüm önlemlerin geç kalınmadan hayata geçirilmesi gerektiğini bir kez daha hatırlatıyor, bilimsel ve teknik doğrular ışığında yapılacak her türlü çalışmaya katkı sunmaya hazır olduğumuzu yineliyor, depremden etkilenen tüm üyelerimizin ve vatandaşlarımızın yanında olduğumuzu kamuoyunun bilgisine sunuyoruz.

 

TMMOB
Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası
Ocak 2020


Yukarı Çık