ÜLKEMİZİN BAŞI SAĞ OLSUN

27.02.2020 tarihinde Suriye, İdlib`de düzenlenen hain saldırı sonucunda son bilgilendirmelere göre 33 askerimizin hayatını kaybettiği, çok sayıda yaralı askerimizin olduğu bilgisi ilgili resmi kurumlarca açıklanmış ve yüreklerimizi yakmıştır. Ülkemizin bağrına düşen bu ateş hepimizi derinden üzmüştür. Temennimiz ölü ve yaralı sayısında bir artış olmaması ve yaralıların sağlığına bir an önce kavuşmasıdır.

 

Başta Suriye halkına ve bölge halklarına büyük acılar yaşatan, şehirlerin yıkılıp milyonlarca kişinin göç etmesine neden olan bu kirli savaşın ne yazık ki ülkemizin de bir tarafı haline getirilmesinin acı sonuçlarını yaşıyoruz.

 

Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası olarak hangi coğrafyada olursa olsun barış ve kardeşliğin tüm insanlığın temel vazgeçilmez değerlerinden biri olduğunu belirterek bu hain saldırıyı şiddetle kınıyor; tekrarının yaşanmaması için gerekli adımlarım atılmasını temenni ediyor; hayatını kaybeden askerlerimizin ailelerine ve yakınlarına sabır ve başsağlığı, yaralı askerlerimize acil şifalar diliyoruz.

 

Ülkemizin başı sağ olsun. 

 

TMMOB
Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası
Şubat 2020

Yukarı Çık