8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ KUTLU OLSUN

Daha iyi çalışma koşulları için başlayan grevlerden, sendikal haklar ve kadınlara da oy hakkı talebiyle yapılan mitinglerden, katliamlara dönüşen kitlesel eylemlerden bugüne kadınların hak ve özgürlük mücadelesi ve kadın dayanışması güçlenerek devam etmektedir.

 

Her alanda eşitlik ve özgürlük, çağdaş ve demokratik toplumun bir gereği olmanın öncesinde tüm insanların eşit değerde görülmesi ve bu şekilde yaşamına devam etmesinin bir gereğidir. Kadın mücadelesinin yıllardır devam eden süreci içerisinde hâlâ kadınlara yönelik fiziksel, ekonomik, psikolojik şiddetin; artan taciz ve cinayet vakalarının; emek sömürüsünün; cinsiyet ayrımcılığının var olması bu mücadelenin yalnızca kadınlarca değil kadın-erkek ayırmaksızın herkesçe verilmesi gerektiğini göstermektedir.

 

Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası olarak Kadın Çalışma Grubumuz ve Kadın Komisyonlarımızla birlikte kadın dayanışması ve mücadelesinde var olmaya ve bunu ihlal edecek her türlü girişime karşı çıkmaya devam edeceğimizi yineliyor; tüm kadınlarımızın eşit ve özgür bir dünyada hak ettiği gibi yaşayabileceği günlerin inancı ile 8 Mart Dünya Kadınlar Günü`nü kutluyoruz.

 

TMMOB
Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası
Mart 2020


Yukarı Çık