HARİTA BÜLTENİ DERGİMİZİN 103. SAYISI YAYIMLANDI

Harita ve Kadastro Mühendisleri Odasının ve üyelerinin sesi olmak için 1990 yılında yola çıkan Harita Bülteni, 30 yaşında! Üyelerimizle geliştirdiğimiz ve her geçen gün artan bağda köprü görevi yapan unsurlardan biri olan Bültenimiz, zaman içerisinde değişim ve gelişim kaydederek aynı emek ve özveri ile sizlerle buluşmaya devam ediyor.

 

HKMO adına Bülten Yayın Kurulunca hazırlanan Harita Bültenimizin 103. sayısı yine mesleğimizle ilgili güncel gelişmelere, gündeme, bilime, kültür ve sanata dair pek çok içerikle dolu. 

 

Gündeme dair içeriklere yer verdiğimiz 103. sayımızda; pandemi koşullarında Odamızca neler yaptığımızı anlattık, geride bıraktığımız dönemde gerçekleştirdiğimiz etkinliklerimizden olan 18. Yaz Eğitim Kampı`nın, TMMOB 6. Coğrafi Bilgi Sistemleri Kongresi`nin, Eğitim-Öğretim Sempozyumu`nun, CLGE Genel Kurulu ve 6. Avrupa Harita Mühendisleri Kongresi`nin, TUJK Çalıştayı`nın detaylarından da söz ettik. Bilim köşemizde Odamızın girişimleri ile 2020 Avrupa Yılın Haritacısı ilan edilen Piri Reis`e yer verdik, sanatçı Hüsnü Arkan`ı konuk ettik ve bir röportaj gerçekleştirdik.

 

Harita Bültenimizin 103. sayısını Şube ve Merkeze Bağlı Temsilciliklerimizden edinebilirsiniz. 

 

Üyelerimizin talep etmesi durumunda Oda Bilgi Sistemindeki kayıtlı adreslerine ücretsiz olarak basılı bülten gönderilecektir.

 

103. sayımızı e-dergi olarak okumak için TIKLAYINIZ.

 

Harita Bülteninin 103. sayısına ulaşmak için TIKLAYINIZ.

 

Keyifli okumalar dileğiyle.

 

 

TMMOB
Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası
Mayıs 2020

Yukarı Çık