19 MAYIS ATATÜRK`Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN

Özgürlük ve bağımsızlık kıvılcımını bir ateşe dönüştürerek ülke kaderini değiştiren kurtuluş mücadelesi, 19 Mayıs ile birlikte Mustafa Kemal Atatürk öncülüğünde başlamış, emperyalist güçlere karşı büyük bir zafer kazanılması ile sonuçlanmış; gerçekleştirilen devrimlerle yalnızca kul ve ümmet olarak görülen bir halk, Cumhuriyetle birlikte demokratik, laik, çağdaş bir toplum haline gelmiştir.

 

Gençlere emanet edilen Cumhuriyet ve Cumhuriyet kazanımları; dönem dönem zedelenmeye, yok edilmeye çalışılsa da her ne olursa olsun gençler, emanete sahip çıkmaya devam edecektir. Bu yıl, 19 Mayıs`ı birlikte kutlayamayacak olsak da 1919`da olduğu gibi yine her zorluğun üstesinden gelerek aydınlık günlere kavuşacağımız inancı ile bugünleri de geride bırakacağız. 

 

Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası olarak tüm üyelerimizin, halkımızın ve geleceğimiz olan gençlerimizin 19 Mayıs Atatürk`ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı`nı kutluyor, başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bizlere Cumhuriyet ve Cumhuriyet değerlerini bırakan herkesi saygıyla anıyoruz. 

 

 

TMMOB
Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası
Mayıs 2020

 


Yukarı Çık