TKGM GENEL MÜDÜRÜ SAYIN M. ZEKİ ADLI ZİYARET EDİLDİ

Odamız Genel Başkanı Orhan Kasap ve Genel Sekreteri Ali İpek tarafından Tapu ve Kadastro Genel Müdürü Sayın Mehmet Zeki Adlı makamında ziyaret edilerek üyelerimizin taleplerine ve mesleğimizin gündemine ilişkin görüş ve değerlendirmelerde bulunuldu.

Ziyarette, TKGM tarafından ilana çıkılan ve önümüzdeki günlerde gerçekleştirilecek olan kadastro ihaleleri ve sektörümüze olumlu yansımaları ele alınarak bu sürecin daha da iyileştirilmesi için üyelerimiz adına talep ve önerilerimiz dile getirildi. Ekonomik dar boğazın ve işsizlik sorununun iyice belirdiği şu günlerde, bu projelerde daha çok ücretli çalışan harita/geomatik mühendisinin istihdam edilmesi ve ihalelere katılım sayısının artırılarak sürece daha fazla sayıda üyemizin dahil edilmesi gerektiğinin altı çizilerek kamuya mühendis alımı ve  KPSS ile atamalar noktasında talep ve temennilerimiz dile getirildi.  

Dile getirilen sorunlara dair yapılabilecek iyileştirmeler ve atılacak adımlar noktasında göstermiş olduğu destek ve misafirperverliği için Sayın M. Zeki Adlı‘ya teşekkür eder, üyelerimizin bilgisine sunarız.

TMMOB
Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası
Temmuz 2020

Yukarı Çık