ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNE SORUYORUZ, HALKIN TAŞINMAZLARI NEDEN SATILIYOR ?

Ankara Büyükşehir Belediyesi, 09.07.2020 tarihli 31180 sayılı Resmi Gazetede ve ABB web sitesinde 10.07.2020 tarihli ihale ilanı ile ; mülkiyeti maliye hazinesine,satış yetkisi Ankara Büyükşehir Belediyesine ait taşınmazlardan, Yenimahalle, Sincan, Keçiören ve Altındağ ilçelerinde olmak üzere toplam 332.958,5 metrekare yüzölçümüne sahip, muhammen bedeli 71.912.116 TL , plan amacı ticari rekreasyon alanı, kentsel çalışma alanı, konut alanı, küçük sanayi alanı, fuar alanı vs. olan 25 taşınmazı  23.07.2020 tarihinde ihale edecektir.

 

Ülkemizin başkenti, değerli kentimiz 25 yıl boyunca kötü yönetime maruz kalmış,  en değerli arazileri cemaatlere peşkeş çekilmiş,  Atatürk Orman Çiftliği , Saraçoğlu Mahallesi gibi Cumhuriyet değerlerimiz ranta kurban gitmiştir. Ankara‘nın ve Ankaralının canı , halk çıkarını gözetmeyen bu politikadan fazlasıyla yanmıştır . Ankara Büyükşehir Belediyesi; Ankara kentine , kentlilerine ait bu taşınmazların neden satışa sunulduğu konusunda kamuoyuna açıklama borçludur.

 

HKMO Ankara Şubesi olarak;  hiçbir kurumun halka ait taşınmazları satışa çıkarmasına sessiz kalmayacağımızı , varsa eğer ekonomik sıkıntıların altından bu şekilde kalkmaya çalışmanın zarardan başka bir şey getirmeyeceğini tekrar tekrar söylüyoruz. Ankara Büyükşehir Belediyesi yaptığı bu yanlıştan derhal dönmelidir.  Halkın parselleri satılık değildir!!


Yukarı Çık