ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNE SORUYORUZ – 2 HALKIN TAŞINMAZLARI NEDEN SATILIYOR?

Ankara Büyükşehir Belediyesi, 06.08.2020 tarihli 31205 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan ilan ile belediyeye ait taşınmazlardan, Yenimahalle , Etimesgut ve Mamak ilçelerinde olmak üzere toplam 26.232,00 metrekare yüzölçümüne sahip, muhammen bedeli 98.757.800 TL , plan amacı ticaret , konut,  fuar ve turizm alanı olan 4 taşınmazı  20.08.2020 tarihinde ihale edeceğini duyurmuştur.

 

Daha önce de 23.07.2020 tarihinde 71.912.116 TL muhammen bedelli 25 taşınmazı ihale eden Ankara Büyükşehir Belediyesi , halka ait taşınmazları neden sattığına dair  hiçbir açıklama yapmamış ve bu satış politikasına devam etmiştir.

 

Ülkemizin başkenti, değerli kentimiz 25 yıl boyunca kötü yönetime maruz kalmış,  en değerli arazileri cemaatlere peşkeş çekilmiş,  Atatürk Orman Çiftliği , Saraçoğlu Mahallesi gibi Cumhuriyet değerlerimiz ranta kurban gitmiştir. Daha önceki açıklamalarımızda da defalarca belirttiğimiz gibi Ankara‘nın ve Ankaralının canı,  kamu çıkarını gözetmeyen bu politikadan fazlasıyla yanmıştır .  Ankara Büyükşehir Belediyesi; izlediği bu yanlış politika hakkında Ankara halkına açıklama borçludur.

 

HKMO Ankara Şubesi olarak;  görevimizin kamu çıkarlarını korumak olduğu bilinciyle hiçbir kurumun halk çıkarını gözetmeden hareket etmesine  sessiz kalmayacağımızı , varsa eğer ekonomik sıkıntıların altından bu şekilde kalkmaya çalışmanın zarardan başka bir şey getirmeyeceğini tekrar tekrar söylüyoruz. Ankara Büyükşehir Belediyesi yaptığı bu yanlıştan derhal dönmelidir.  Halkın parselleri satılık değildir!!


Yukarı Çık