GEÇMİŞ OLSUN TÜRKİYE

Hatay, Trabzon, Kahramanmaraş ve Osmaniye`de çıkarılan yangınlar; doğaya, canlılara, canlıların yaşam alanlarına büyük zararlar vermiş, yangınların kontrol altına alınmasıyla doğacak daha büyük zararların önüne geçilebilmiştir. Ancak yangınların kontrol altına alınmış olması yeterli değildir, yaşanan bu alçakça saldırıların sorumluları bir an önce ortaya çıkarılmalı ve tüm sorumlular gereken cezaları almalıdır.   

 

Doğaya, yaşam alanlarımıza yönelik her türlü saldırıya karşı olduğumuzu bir kez daha yinelerken düşmanca duygularla veya rant amaçlı yaşatılan her türlü felakete karşı gereken önlemlerin zamanında alınması gerektiğini ve başka felaketlerin yaşanmaması için faillerinin gereken cezaları alması gerektiğinin altını bir kez daha çiziyoruz.

 

Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası olarak yapılan alçakça saldırıları kınıyor, tüm sorumluların bir an önce açığa çıkarılması gerektiğinin altını bir kez daha çiziyor ve bu felaketleri yaşamak zorunda kalan tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. 


TMMOB
Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası
Ekim 2020

 


Yukarı Çık