29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN

Savaştan zaferle çıkmış ancak yorgun olan halka bir umut; çağdaş ve demokratik bir ülke olma inancına bir ışık; eşitliğe, hak ve özgürlüklere bir güvence; laiklik ve bağımsızlık ruhuna bir zırh olan Cumhuriyet korumamız ve sahip çıkmamız gereken en değerli miras olmanın yanı sıra adalet anlayışı içinde, insan haklarına saygılı, demokratik, laik ve sosyal bir devlet olmanın da garantisidir. 
 
Bugün; hukuk ve adalete olan inanç zayıfladıysa, insan haklarına saygı duyulmuyorsa, temel hak ve özgürlükler sekteye uğruyorsa, demokrasi ve laikliğe aykırı uygulamalar hayata geçirilmeye çalışılıyorsa, halk iradeleri yok sayılıp yönetimler kayyumlara devrediliyorsa Cumhuriyet ve Cumhuriyet kazanımları yok sayılıyor ve bu değerlerden uzaklaşılıyor demektir. Bu nedenle Cumhuriyete ve Cumhuriyet değerlerine daha çok sahip çıkmamız, korumamız ve geliştirerek daha yukarılara taşımak için daha çok mücadele etmemiz gerekmektedir. 
 
Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası olarak Cumhuriyetin korunması ve yaşatılması için mücadele etmeye devam edeceğimizi yineleyerek Cumhuriyet Bayramımızın 97. yılını kutluyoruz. 
 
 
TMMOB
Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası
Ekim 2020 


Yukarı Çık