18. TÜRKİYE HARİTA BİLİMSEL VE TEKNİK KURULTAYI HAZIRLIKLARI KAPSAMINDA YÜRÜTME VE DANIŞMA KURULU TOPLANTILARI DÜZENLENDİ

26-28 Mayıs 2021 tarihleri arasında online olarak gerçekleştirilmesi planlanan 18. Türkiye Harita Bilimsel ve Teknik Kurultayı‘nın hazırlıkları kapsamında I. Yürütme Kurulu Toplantısı 28.11.2020 tarihinde Kocaeli Bölge Temsilciliğinde gerçekleştirildi. Oda Genel Başkanı Ali İpek, Kurultay Başkanı Prof. Dr. Aydın Üstün ve Kocaeli Bölge Temsilciliği Yönetim Kurulu Başkanı Cuma Özdemir‘in fiziki katılımları ve Oda Genel Merkez Yönetim Kurulu üyeleri ile Kurultay Yürütme Kurulu üyelerinin de uzaktan katılımlarıyla (çevrim içi video konferans ile) gerçekleşen toplantıda; bir önceki kurultay çalışmalarına ilişkin kısa bilgilendirme, Yürütme Kurulu görev alt başlıklarının oluşturulması ve görev dağılımı, kurultay ana tema önerileri, tarih alternatifleri ve zaman planlaması, kurultayın formatı, fiziksel yapılamaması durumuna karşı dijital ortamda yapılması ve verimin artırılması için yöntemler geliştirilmesi, sanal fuar yapılması, teknik altyapı hazırlıkları, bildiri gönderim yöntemi vb. konular görüşüldü.
 
II. Yürütme Kurulu Toplantısı, 12.12.2020 tarihinde, saat 12.00‘de Kurultay Yürütme Kurulu üyeleri ve Oda Genel Merkez Yönetim Kurulu üyelerinin katılımları ile çevrim içi video konferans şeklinde gerçekleştirildi. Toplantıda; tema önerileri ve birinci toplantıdan bu yana yürütülen çalışmalar değerlendirildi.
 
12.12.2020 tarihinde, saat 14.00‘de ise 18. Türkiye Harita Bilimsel ve Teknik Kurultayı‘nın Danışma Kurulu Toplantısı gerçekleştirildi. Genel Merkez Yönetim Kurulu üyeleri, Şube Başkanları, önceki dönem Oda Başkanları, önceki Kurultayların Başkanları ve Yürütme Kurulu Başkanları, HKMO Sürekli Bilimsel ve Teknik Komisyonları Başkanları ve Yürütme Kurulu üyelerinin katılımıyla çevrim içi video konferans şeklinde gerçekleştirilen toplantıda, Kurultay Başkanı Prof. Dr. Aydın Üstün tarafından gerçekleştirilen sunum sonrasında kurultay ana teması, oturum ve panel konuları, planlanan tarih, kurultay içeriğinin kapsamı, kurultaydan beklentiler, dijital fuar vb. konular görüşülerek etkinliğin geçmiş yıllardan alınan birikimler ışığında daha üst noktalara taşınması adına genel görüş ve öneriler alındı. 
 
1987`den bu yana düzenlenen ve 33 yıllık birikimin ışığında önümüzdeki yıl pandemi şartlarında 18.`sini gerçekleştirecek olduğumuz Harita Bilimsel ve Teknik Kurultayının, mesleğimiz ve ülkemiz adına başarılı bir şekilde gerçekleştirilebilmesi için katkı ve katılım sağlayan tüm kurul üyelerimize teşekkürlerimizi sunuyoruz.
 

TMMOB
Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası
Aralık 2020

Yukarı Çık