ARAZİ VE ARSA DÜZENLEMELERİ HAKKINDA YÖNETMELİK UYGULAMALARI ÇALIŞTAYI SONUÇ VE KAPANIŞ TOPLANTISI DUYURUSU

Değerli üyelerimiz, bilindiği üzere 3194 sayılı İmar Kanunu`nun 13, 15, 16, 18 ve 19`uncu maddelerinin değişmesi sonrası yeniden hazırlanan "Arazi ve Arsa Düzenlemeleri Hakkında Yönetmelik" 22.02.2020 tarih ve 31047 sayılı Resmî Gazete`de yayımlanmış ve yürürlüğe girmiştir.

 

Odamızca da yakından takip edilerek geliştirilmesi aşamasında önemli katkılar verilen Arazi ve Arsa Düzenlemeleri Hakkında Yönetmelik`in yayımlanması sonrasında, uygulamada mesleğimizi etkileyecek pek çok değişiklik gündeme gelmiştir. Uygulamada bilfiil yer alan ve konunun uzmanı olarak çalışan üyelerimizin bir araya getirilerek yaşanabilecek sorunların ele alınması, çözüm önerilerinin geliştirilmesi, ilgililerin bilgilendirilmesi ve ülke genelinde uygulama birliğinin sağlanması amacıyla Odamızca bir çalıştay düzenlenmesi kararı alınmıştı. Atölye çalışmaları şeklinde ilk oturumunu 10 Aralık 2020 tarihinde düzenlemiş olduğumuz Çalıştay`da "Düzenleme Ortaklık Payı", "Parselasyon Planları ve Dağıtım Sorunları", "Açıklama Raporu" ve "İfraz ve Tevhit" konuları olmak üzere dört ana çalışma grubunun çalışmasıyla sonuç raporları hazırlanmıştır. Çalıştayın ikinci aşaması olarak sonuç raporlarının sunulması, tartışılması, görüş ve önerilerin alınması amacıyla 16 Ocak 2021 Cumartesi günü, saat 10.00`da ‘Sonuç ve Kapanış Oturumu` gerçekleştirilecektir. 

 

Tüm üyelerimize açık olan Çalıştay`ın bu bölümünde gerçekleştirilecek olan sunumlar; Odamız Youtube sayfasından canlı olarak yayımlanacak, katılım için gerekli bağlantı adresleri Çalıştay öncesinde ayrıca duyurulacaktır.

 

Değerli üyelerimizin ve kamuoyunun bilgisine önemle sunarız.

 

"İnteraktif Broşür"e erişmek için TIKLAYINIZ.

 

TMMOB
Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası
Ocak 2021

 Dosyalar

İNTERAKTİF BROŞÜR (2428 KB) (13.01.2021 16:00:48)

Yukarı Çık