18. TÜRKİYE HARİTA BİLİMSEL VE TEKNİK KURULTAYI ÖDÜLLÜ VİDEO SUNUM YARIŞMASI

Kurultayda sözlü sunumların yanı sıra kısa video şeklinde bildiri sunumu yarışması ve öğrenci kısa video sunum yarışması etkinlikleri düzenlenecektir. Kısa sunum videoları, etkinlik esnasında yayımlanacaktır. Ayrıca etkinlik sırasında çevrim içi katılımcıların, kısa video sunumu bildiri sahipleriyle canlı bir forumda buluşması sağlanacaktır. Çevrim içi forum oturumu; kolaylaştırıcı yöneticiliğinde kısa sunumlu bildiriler için soru-cevap, fikir paylaşımı ve tartışma şeklinde düzenlenecektir.

  

Kısa sunum videosu hakkında;

 

Bildiri sisteminde kayıt oluşturulduktan ve sıra numarası (ID) alındıktan sonra aşağıda belirtilen açıklamalara uygun şekilde yüklenecektir. Bildiri sistemine ulaşmak için TIKLAYINIZ. 

 

Video sunumu 5 dakikadan az, 7 dakikadan fazla olmamalıdır. 

 

Video MP4 formatında kaydedilmeli, boyutu en fazla 100 MB olmalıdır.

 

Sunum yatay formatta (en*boy=16:9 oranında) hazırlanmalı, ses dosyası video kaydında mutlaka bulunmalıdır. Ayrı bir ses dosyası yüklenmemelidir.

 

Sunum, Zoom uygulamasında çevrim içi başlatılacak yeni bir oturumla sesli ve görüntülü olarak kaydedilebilir. Google Meet, Microsoft Teams gibi diğer uygulama araçları da video kayıt oluşturmak için kullanılabilir. İlgili bağlantılar aşağıda verilmiştir.

 

Sunumda yazarlar ve adresleri, çalışmanın başlığı mutlaka videonun başında, ilk sayfada görülmelidir. İçerikte; çalışmanın amacına, materyal ve yönteme, uygulamaya, bulgulara, sonuç ve önerilere değinilmelidir.

 

Sunumlar wetransfer (https://wetransfer.com) üzerinden kurultay@hkmo.org.tr adresine gönderilmelidir. Mesaj bölümünde çalışmanın başlığı, hazırlayanlar, bildiri sisteminden alınan başvuru no (ID) ve başvuru kategorisi (Kısa Sunum Yarışması veya Öğrenci Kısa Sunum Yarışması) belirtilmelidir.

 

Katılımcı wetransferden videonun indirildiğini en geç bir hafta içerisinde takip etmelidir. Doğrulama mesajı birkaç gün içerisinde alınmaz ise kurultay@hkmo.org.tr adresine bilgi verilmelidir.

Tüm bu işlemler bildiri sistemine  ( TIKLAYINIZ ) katılım bilgilerinin ve özet gönderiminin sağlanmasından sonra gerçekleştirilmelidir.  

 

Video kayıt uygulamaları için yardımcı bağlantılar;

 

Zoom: Local Recording – Zoom Help Center

 

Google Meet: Record a video meeting - Meet Help 

 

Microsoft Teams: Record a meeting in Teams - Office Support

 

Kısa Video Sunum Yarışması Son Başvuru Tarihi: 2 Mayıs 2021

 

Kısa Video Sunum Yarışması Ödülleri;

 

1.`lik Ödülü: Marshall Major III BT Kablosuz Kulaklık

2.`lik Ödülü: Kindle 10. Nesil 6″ 8GB E-Kitap Okuyucu 

3.`lük Ödülü: D&R Sanal Hediye Kartı (500 TL)

Mansiyon Ödülü: Ücretsiz İHA-1 Pilotluk Eğitimi

 

Öğrenci Kısa Video Sunum Yarışması Ödülleri;

 

1.`lik Ödülü: Marshall Major III BT Kablosuz Kulaklık 

2.`lik Ödülü: Kindle 10.Nesil 6″ 8GB E-Kitap Okuyucu 

3.`lük Ödülü: D&R Sanal Hediye Kartı (500 TL)

Mansiyon Ödülü: Ücretsiz İHA-1 Pilotluk Eğitimi

 

 

TMMOB
Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası
Mart 2021

 


Yukarı Çık